Vecrīgas sirdī pirms viesnīcas būvniecības meklē arheoloģiskas vērtības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ne vienu vien galvaspilsētas iedzīvotāju un viesi pēdējās dienās nodarbina interese par traktoru rūkoņu un aktīviem darbiem pašā Vecrīgas sirdī. Blakus Doma laukumam – restorāna „Doma dārzs” vasaras terases vietā – pašlaik notiek rakšana, lai pārliecinātos, vai zeme zem šīs teritorijas neslēpj kādas vēsturiskas liecības. Zemes īpašnieks – akciju sabiedrība "Amberstone group" nākotnē šajā teritorijā paredzējis viesnīcas būvniecību, tādēļ, lai varētu sākt projektēšanu, ir jāveic arheoloģiskā izpēte.

Vecrīgas sirdī pirms viesnīcas būvniecības meklē arheoloģiskas vērtības
00:00 / 03:09
Lejuplādēt

Izrakumi Tirgoņu ielā 1 veikti jau 2006. – 2007. gadā, bet toreiz tie nav tikuši pabeigti. Pašlaik arheoloģiskā izpēte tiek turpināta.

"Mērķis ir konstatēt, vai tur ir kaut kas kultūrvēsturiski vērtīgs. Šie arheoloģiskās izpētes darbi noslēgsies jau tuvāko dienu laikā. Pēc tam zemes gabals tiks savests kārtībā, tiks pa jaunam uzstādīta vasaras terase. Visa šo darbu ideja – tiek veikts tāds pirmsprojekta izpētes cikls, kur mērķis ir nākotnē būvēt viesnīcu. Un pēc šīs arheoloģiskās izpētes darba slēdziena tiks pieņemti tālākie lēmumi, kas varētu tikt tālāk darīts. Ja tur tiks atklāts kaut kas vērtīgs, tad pēc tam Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde lems, ko varam darīt tālāk vai nevaram," stāsta zemes īpašnieka, uzņēmuma "Amberstone" komunikācijas konsultants Kaspars Līcītis.

Tikmēr Nacionālajā kultūras mantojuma pārvaldē skaidro – Vecrīgas teritorijā, ja kādreiz paredzēta būvniecība, vienmēr tiek veiktas pārbaudes, lai pārliecinātos, vai zeme neslēpj kādu vēsturisku mantojumu. Pārvaldes pārstāve Alma Kaurāte stāsta – izrakumi, kas bijuši veikti 2006. un 2007. gadā bijuši, lai pārliecinātos, vai zeme ko vērtīgu neslēpj. Toreiz atklātas senas drupas, un šobrīd tiek veikta padziļināta izpēte.

"2006. gadā un 2007. gadā tika veikta arheoloģiskā uzraudzība un izpēte, kuras laikā tika atsegti 2. pasaules kara laikā bojā gājušās apbūves pamati. Un tagad, ņemot vēra plānoto būvniecību, tiek veikti šie ģeotehniskās izpētes darbi. Iepriekš bija tā, ka tur atraka. Tur bija pagrabi un iepriekšējo ēku pamati, bet tagad tiek rakts dziļāk vietās, kurās to dara, lai saprastu, kas tur ir apakšā. Vai arī ir vietas, kur iepriekš netika rakts, netika veikta šī izpēte, tur tagad tiek tā prasīta," skaidro Kaurāte.

Viņa norāda, ka pašlaik pārvaldei nav ziņu par to, ka zemes gabalā ir atrastas kādas īpašas vēstures liecības, tomēr atļauja darbiem ir līdz aprīļa beigām. Pēc arheoloģiskās izpētes tiks izveidota atskaite, un vien tad būs zināmi gala rezultāti. Kaurāte arī norāda, ka darbu vietā arheoloģisko uzraudzību veic arheologs Mārtiņš Lūsēns. Tikmēr akciju sabiedrības "Amberstone Group" pārstāvis Līcītis skaidro, ka vasaras terase pēc tās atjaunošanas paredzētajā vietā būs vēl vismaz divus gadus un viesnīcas būvniecību uzsākt nav paredzēts ātrāk kā 2021. gada nogalē. Tāpat pirms viesnīcas būvniecības notiks arī projekta sabiedriskā apspriešana un gadījumā, ja zemes gabalā tiks atrastas kādas vēsturiskas liecības, uzņēmums ir gatavs domāt par to, kā tās integrēt paredzētajā ēkā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti