VDD aiztur 4 personas par Krievijas īstenoto kara noziegumu attaisnošanu

Valsts drošības dienests (VDD) par Krievijas īstenoto kara noziegumu Ukrainā attaisnošanu uzsāktā kriminālprocesa ietvaros pirmdien, 7. martā, Rīgā un kādā citā apdzīvotā vietā Latvijā aizturējis četrus cilvēkus, informēja VDD.

VDD norādīja, ka kriminālprocess uzsākts 1. martā saskaņā ar Krimināllikuma 74.1 un 78. pantā paredzēto noziedzīgo nodarījumu pazīmēm, t.i., par noziegumu pret mieru un kara noziegumu iespējamu attaisnošanu un slavināšanu, kā arī iespējamu nacionālā un etniskā naida vai nesaticības izraisīšanu, ko veikuši organizācijas atbildīgie darbinieki, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu.

Izmeklēšanas gaitā VDD ieguva informāciju, ka šīs organizācijas vadītāji, darbinieki un dalībnieki organizē pasākumus, kuros pauž atbalstu Krievijas iebrukumam Ukrainā.

Tāpat organizācijas rīkoto pasākumu laikā regulāri izskan aicinājumi vērsties pret Ukrainas tautu. 

VDD arī informēja, ka 7. martā procesuālo darbību laikā iegūts apjomīgs informācijas kopums un pašlaik ir sākta tā izpēte un analīze.

Izmeklēšana šajā lietā turpinās un VDD sola sniegt papildu informāciju par tās gaitu atbilstoši kriminālprocesa virzībai.

Medijs: minētā organizācija ir "DVS Urantija"

Plašāku informāciju pagaidām dienests nesniedz, taču aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka minētā organizācija ir sevi par garīgās attīstības un dziedniecības centru dēvējošā "DVS Urantija".

"Firmas.lv" informācija liecina, ka Rīgā, Elizabetes ielā reģistrētā SIA "DVS Urantija" pieder Līgai Gusevai un Skaidrītei Aleksejevai. Uzņēmums 2020.gadā apgrozījis 5897 eiro un strādājis ar 2589 eiro zaudējumiem. Dati par 2021 .gadu nav pieejami.

"DVS Urantija" par sevi mājaslapā raksta, ka 2002. gada sākumā neliela dziednieku grupiņa apvienojās dziedināšanai grupā, jo šajā laikā, kad planēta pāriet nākamajā evolūcijas posmā un Zemi sāk apstarot kosmosa dažāda veida pastiprinātas enerģijas, dziedniekam visu vienatnē ir tik pat kā neiespējami apgūt un pielietot.

"Nemanāmi izveidojās dziednieku kolektīvs, kuram kļuva par šauru iepriekšējās telpās. Bija jāpiemeklē jaunas telpas un tā 2003. gadā izveidojās "DVS Urantija"," apraksta organizācija.

"DVS" nozīmējot "Dievs, Visums, Svētība". Cilvēkiem, kuri netic Radītāja esamībai, "DVS" tiekot tulkots kā "Darbs, Veselība, Skaistums". Savukārt Urantija ir mūsu planētas kosmiskais vārds.

"DVS Urantija" piedāvā dziedināšanas seansus un Tibetas dziedošo trauku skaņas masāžas seansus. "Labprāt kontaktējamies ar visiem cilvēkiem, kuri izprot vai vēlas izprast šā brīža planētas Zeme pāreju uz jauno evolūcijas posmu ar kosmisko transformējošo uguns enerģiju," teikts centra mājaslapā.

2014. gada septembrī Latvijas Televīzijas raidījums "De facto" ziņoja, ka toreizējā Saeimas deputāta amata kandidāte, partijas "No sirds Latvijai" līdere Inguna Sudraba apmeklē garīgās attīstības un dziedniecības centru "DVS Urantija", kas paralēli dziedniecībai un meditācijai slavinājis Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu kā "gaismas dvēseli" un Krieviju kā "visbrīvāko no Zemei naidīgo civilizāciju okupācijas".

Ar "DVS Urantija" pārstāvjiem aģentūrai LETA sazināties neizdevās, jo organizācijas vadības telefonu numuri nav sasniedzami.

KONTEKSTS:

Krievijas prezidents Vladimirs Putins 21. februārī atzina Doneckas un Luhanskas "tautas republiku" neatkarību no Ukrainas. Putins piedraudēja Ukrainai, pieprasot, lai Ukraina nekavējoties pārtrauc karadarbību pret separātistiem, "pretējā gadījumā visa atbildība par iespējamo asinsizliešanas turpināšanu pilnībā būs uz Ukrainā valdošā režīma sirdsapziņas".

Taču 24. februārī Putins paziņoja, ka Krievija ir sākusi "militāru operāciju" Ukrainā, un aicināja Ukrainas armiju "nolikt ieročus". Krievijas sāktais karš Ukrainā notiek jau vairāk nekā nedēļu, un tiek ziņots, ka Krievija arvien nežēlīgāk bombardē Ukrainas pilsētas.

Krievijas uzbrukums Ukrainai izraisījis vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti