Vasaras skolā diasporas jaunieši apgūs latviešu valodu un kultūru

No trešdienas, 11. jūlija, līdz 24. jūlijam Latvijas Universitātē norisināsies latviešu valodas un kultūras vasaras skola diasporas jauniešiem. Tajā šoreiz piedalīsies 24 diasporas jaunieši, kuru vecāki vai vecvecāki bijuši latvieši, kas dažādu iemeslu dēļ emigrējuši no Latvijas.

Diasporas vasaras skolā jaunieši apgūs latviešu valodu un kultūruKristaps Feldmanis
  “Latviešu valodas un kultūras vasaras skola diasporas jauniešiem tiek rīkota šogad pirmo reizi. Sadarbībā ar Latviešu valodas aģentūru un Izglītības un zinātnes ministriju tiek organizēta vasaras skola ārzemēs dzīvojošiem jauniešiem,” stāsta Latvijas Universitātes Pirmsstudiju mācību centra direktore Sarmīte Miltiņa.

  “Tiek mācīta latviešu valoda dienas pirmajā pusē - kopumā  64 akadēmiskās stundas, savukārt dienas otrajā pusē ir kultūras un vēstures programma. Mēs šajā sadaļā piedāvājam gan ekskursijas uz muzejiem, kā vēstures un kuģniecības muzeju, Okupācijas muzeju, Nacionālo bibliotēku un mākslas muzeju. Un arī mēs piedāvājam diskusiju pēcpusdienas par latviešu mākslu, kultūru, kā arī par vēsturi un politiku. Šogad uz šo diasporas vasaras skolu ir pieteikušies jaunieši no desmit valstīm. Ir no ASV, no Norvēģijas, no Krievijas, no Zviedrijas. Ir no Vācijas, Nīderlandes, Apvienotās karalistes, no Itālijas ir un arī no Brazīlijas,” uzskaita Miltiņa.

  Nometnes mērķis ir uzlabot latviešu valodas zināšanas, kā arī mācīt Latvijas kultūru. Dalībnieku valodas līmeņi ir dažādi – ir jaunieši ar ļoti labām valodas zināšanām, citiem sarunvalodas līmenī, bet daļai pietrūkst rakstīšanas prasmju.  Pēc 64 stundu valodas apguves dalībnieki kārtos pārbaudījumu un saņems Latvijas Universitātes apliecinājumu, ka kurss ir nokārtots.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti