Vardarbībā aizdomās turamo bērnunama direktoru plāno atstādināt pēc slimības lapas beigām

Salas novada bāreņu nama „Līkumi”, kas tagad pazīstams kā „Saulstari”, direktoru Juri Boķi dome plāno atstādināt, līdzko viņam beigsies darba nespējas lapa, norādīja domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe („Vienoti mūsu novadam”).

Salas novada domes priekšsēdētāja Irēna SproģeVita Anstrate

  “Mēs izpildītu uz līdzenas vietas tā, kā tas ir noteikts, bet lieta ir tāda, ka viņam [Boķim] ir pārejoša darba nespējas lapa. Kā tā [pārejoša darba nespēja] beigsies, nu tā mēs arī to jautājumu nokārtosim. Es domāju, ka tas nebūs ilgi,” sacīja Sproģe.

  Iepriekš formalitāšu dēļ novads atteicās piemērot Valsts policijas izvēlēto drošības līdzekli bērnunama direktoram, kurš kriminālprocesā par vardarbīgu un cietsirdīgu apiešanos ar nepilngadīgajiem un par iespējamu valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu atzīts par aizdomās turamo. Policija lūgusi domei izmeklēšanas laikā liegt Boķim pildīt bērnunama direktora pienākumus.

  Vēlāk policija kļūdu atzinusi un nosūtījusi precizētu lūgumu, kas pašvaldībai būs jāpilda. Domes vadītāja norāda uz kļūdām arī šajā lūgumā: “Arī šajā atkārtotajā paziņojumā viņi nav iztikuši bez kļūdām. Ir jautājums beigās, lūdzam ņemt vērā augstāk minēto informāciju, kā arī informēt, kas turpmāk pildīs bāreņu nama „Līkumi” direktora pienākumus. Nu, varbūt, ka vienu papīru viņi varētu bez kļūdām uzrakstīt.”

  Tā kā pašvaldība ar savu lēmumu vilcinājusies, tiesībsargs lūdzis par pašvaldībām atbildīgajam ministram Kasparam Gerhardam vērtēt domes priekšsēdētājas Irēnas Sproģes („Vienoti mūsu novadam”) atbilstību amatam.

  Tāpat tiesībsargs lēmis atkārtoti vērsties prokuratūrā, lūdzot vērtēt, vai nav uzsākams kriminālprocess pret Salas novada domes priekšsēdētāju.

  KONTEKSTS:

  Sabiedrisko mediju sižetu sērijā “Sistēmas bērni” atklāti bērnu tiesību pārkāpumi un iespējamā vardarbība vairākos bērnunamos Latvijā.

  Līdz ar mediju ziņoto aktīvāks darbs sākts arī policijas izmeklēšanā par iespējamo vardarbību Salas novada bāreņu namā „Līkumi” (tagad – „Saulstari”) – kriminālprocess nodots citam izmeklētājam un uzraugošajam prokuroram. Lietā vismaz divi bērnunama bijušie audzēkņi atzīti par cietušajiem, bet iestādes vadītājs Juris Boķis – par aizdomās turamo.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti