Valsts prezidents: Latvija ir tik stipra, kā nekad

Latvija patlaban ir tik stipra, kā nekad agrāk, un atzīšana pasaulē ir ļoti liela, intervijā Pieci.lv sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

„Latvijā ir tik stipra, kā nekad. Atzīšana pasaulē ir tik liela, ka mums ir labas iespējas virzīties uz priekšu,” pauda prezidents, vērtējot notikumus Eiropā kontekstā ap norisēm Ukrainā.

Bērziņš atzina, ka jautājums par Ukrainas teritorialitāti un neatkarības saglabāšanu ir būtisks un ietekmējis drošību gan pasaulē, gan jo sevišķi Eiropā. Laikā, kad notikumi Krimā attīstījušies ļoti strauji, Latvija kontaktējusies ar ASV viceprezidentu Džo Baidenu, bijušas telefona sarunas ar Polijas amatpersonām un pārējām Baltijas valstīm.

Vaicāts par Latvijas armijas profesionalitātes līmeni un spēju aizstāvēt Latviju, Bērziņš sacīja, ka Latvijas armijā strādā visaugstākā līmeņa profesionāļi. Tomēr vienlaikus ir jāveic dažādi organizatoriska līmeņa un cita veida darbi. Šie notikumi ir labs impulss tam, lai Latvija padarītu savu aizsardzības vidi labāku, nekā tā ir šobrīd.

Vēstīts, ka bažas par Latvijas drošību radās laikā, kad Krievija anektēja Krimu un pulcēja savus karapulkus pie robežas ar Ukrainu. Atbalstu Baltijas valstīm ir paudušas NATO dalībvalstis, kas apliecinājušas gatavību rīkoties atbilstoši organizācijas piektajam pantam un aizstāvēt valstis nepieciešamības gadījumā.

Valsts prezidents Andris Bērziņš arī atzīst, ka viņš neesot spējis pietiekami veiksmīgi visām sabiedrības grupām izskaidrot savu nostāju un rīcības modeli. Tā Bērziņš sacīja intervijā Latvijas Radio kanālam pieci.lv, reaģējot uz nesen izplatīto vēstuli, kurā valsts galva tika aicināts izvērtēt savas spējas turpināt palikt amatā. Šī bija pirmā mutiskā Bērziņa reakcija uz minēto vēstuli. Līdz šim Valsts prezidenta kanceleja izplatīja tikai rakstisku paziņojumu viņa vārdā.

„Iepazīstoties ar šo vēstuli, ir skaidrs, ka es neesmu darījis visu, lai sabiedrība mani un manu rīcību saprastu un novērtētu visas sabiedrības grupas. Jo mana sajūta par dzīvi ir tāda - es pasaku konkrēti, ko es domāju, un tad arī attiecīgi rīkojos. Es nevaru visu laiku atkārtot, tad domās, ka es tikai ar runāšanu tās lietas gribu realizēt, jo man šķiet, sevišķi šajā situācijā bija tik daudz neatliekami darāmā, ka pamats bija fokusēts uz attiecīgu rīcību,” sacīja Bērziņš.

Valsts prezidents Andris Bērziņš
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti