Valsts pārvaldes darbiniekiem vidējo izpeļņu aprēķinās tikai par nostrādāto laiku

Paredzēts, ka, sākot ar nākamo gadu, vidējā izpeļņa tiks aprēķināta no darba samaksas tikai par to periodu, kurā darbinieks ir strādājis. Tādējādi valdība piektdien pielīdzināja valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzību šonedēļ iepriekš pieņemtam lēmumu palielināt minimālo mēneša algu no 320 uz 360 eiro.

Finanšu ministrija norāda, ka likumprojekts paredz precizēt atlīdzības likumā noteikto pirmās līdz ceturtās mēnešalgu grupai atbilstošo maksimālo mēnešalgu

Grozījumos, kas vēl jāapstiprina Saeimai, paredzēts, ka vidējā izpeļņa tiks aprēķināta no darba samaksas par to periodu, kurā darbinieks ir strādājis. Tādējādi tiks novērsta situācija, kad valsts iestādē strādājošam, kas atgriezies no ilgstošas prombūtnes, kuras laikā nav aprēķināta darba samaksa, mēneša vidējā izpeļņa tika pielīdzināta spēkā esošajai minimālajai mēneša darba algai.

Tāpat likumprojekts precizē regulējumu, kas attiecas uz piešķiramo atvaļinājumu bez darba samaksas saglabāšanas. No nākamā gada 1. janvāra atvaļinājumu bez darba samaksas saglabāšanas varēs piešķirt darbiniekam, kurš kā audžuģimene vai aizbildnis aprūpē bērnu, un darbiniekam, kurš atbilstoši bāriņtiesas lēmumam faktiski kopj un audzina citas personas bērnu. Šāda paša kārtība attieksies arī uz zemessargiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti