Valmierā ūdens līmenis sasniedzis 2010. gada palu atzīmi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Otrdienas pēcpusdienā plkst. 20 ūdens līmenis Gaujā pie Valmieras sasniedzis 2010. gada palu līmeni, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Plkst. 20 ūdens līmenis sasniedzis 4,81 metru virs stacijas nulles atzīmes.

2010. gadā, kad ūdens līmenis bija 4,81 metrs virs stacijas nulles atzīmes, Valmierā applūda piecas mājas, Kazu krāces, takas gar tām, airēšanas bāze un dārza mājiņas gar Gaujas krastiem. Tie bija lielākie plūdi kopš 1954. gada, iepriekš informēja Valmieras pašvaldības pārstāve Inese Kazuša.

Jau vēstīts, ka, ja ūdens līmenis Gaujā pie Valmieras turpinās celties ar tādu pašu ātrumu kā aizvadītajā diennaktī, otrdienas vakarā var nākties evakuēt cilvēkus, Latvijas Radio sacīja Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvis Jānis Skrastiņš.

Aizvadītajā diennaktī ūdens līmenis cēlies par 30 centimetriem, dienas laikā vidēji līmenis kāpj par 2-3 centimetriem stundā. Plkst. 12 ūdens līmenis bija 4,67 metri virs hidroloģiskās stacijas nulles atzīmes, kas ir tikai 14 centimetrus zemāks nekā lielajos 2010. gada palos.

Problēmas ir arī Strenčos, taču tur apdraudētas privātmājas, ko VUGD pārstāvis vērtē kā labāku situāciju, jo tad apdraudēti nav tik daudz cilvēku kā Valmierā, kur var applūst piecstāvu daudzdzīvokļu nams.

Situāciju arī pasliktina arī lietus, taču būtisku ūdens pienesumu tam nevajadzētu dot, jo saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem, nokrišņu daudzums ir tikai daži milimetri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti