Panorāma

Panorāma

Panorāma

Juglas ezerā noplūst naftas produkti

N. Mežviets turpinās vadīts VVD

Valdība uz otro termiņu amatā atstāj Valsts drošības dienesta vadītāju Mežvietu

Valdība otrdien, 16. jūlijā, atbalstīja Valsts drošības dienesta (VDD) vadītāja Normunda Mežvieta palikšanu amatā uz otro termiņu.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (''KPV LV'')  pēc valdības sēdes žurnālistiem uzsvēra, ka Mežvieta darbu vērtē pozitīvi, tāpēc Mežvieta termiņa pagarinājums esot loģisks lēmums.

Minētais jautājums tika izskatīts Ministru kabineta slēgtās sēdes daļā.

Jaunā konservatīvā partija pauda "sašutumu" par to, ka Mežvieta atkārtota apstiprināšana šajā amatā esot iecerēta paslepus un prasīja, lai viņš sniedz atskaiti par paveikto VDD atbildības sfērās viņa darbības laikā.

Vēl pirmdien, 15.jūlijā, sadarbības padomes sēdē JKP prasīja svītrot šo jautājumu no dienas kārtības, norādot uz nepieciešamību prasīt atskaiti par jau paveikto, kā arī pārmetot pārējiem koalīcijas partneriem slepenu Mežvieta kandidatūras virzīšanu.  

Neraugoties uz koalīcijas partneru iebildumiem, Mežvieta apstiprināšana tomēr tika virzīta.

Uz to Jaunās konservatīvās partijas ministri atbildēja, nepiedaloties jautājuma izskatīšanā.

Kā uzsvēra tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP), viņa partija tādējādi neuzņemsies atbildību par neefektīvi strādājošu drošības dienestu

Tikmēr iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (“KPV LV”) uzskata, ka Mežvieta veikums vērtējams labi.  Iekšlietu ministrs arī noliedza pārmetumus par slepenu Mežvieta virzīšanu amatā, jo jautājums pārrunāts ar tieslietu ministru. Ņemot vērā, ka materiāli par Mežvieta neatbilstību amatam netika saņemti, jautājums tika virzīts tālāk.

Premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) gan nedomā, ka šī jautājuma dēļ koalīcijā būtu radušās plaisas.

Viņš  norādīja, ka nevar visos gadījumos panākt vienprātību.

Tikmēr JKP Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Juta Strīķe aģentūrai LETA pauda Mežvieta apstiprināšana vērtējama kā vecās politikas stila demonstrācija, un JKP pārstāvju iziešana no valdības sēdes saistībā ar šī jautājuma izskatīšanu ir "dzeltenā kartīte" Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa valdībai.

JKP vistuvākajā laikā aicinās Kariņu uz frakciju, lai uzklausītu, kā viņš turpmāk plāno koalīcijā izskatīt un izlemt nozīmīgus lēmumus, norādīja Strīķe.  

Likums paredz, ka VDD priekšnieku amatā uz pieciem gadiem ieceļ Ministru kabinets pēc attiecīgās nozares ministra ierosinājuma. Trīs mēnešus pirms amata pilnvaru termiņa beigām pēc attiecīgā ministra ieteikuma Ministru kabinets pieņem lēmumu par termiņa pagarināšanu uz pieciem gadiem vai pamatotu lēmumu par atbrīvošanu no valsts drošības iestādes vadītāja amata.

Mežviets VDD (toreiz Drošības policijas) vadītāja amatā ar valdības lēmumu iecelts 2014.gada 28.oktobrī.

Par Mežvietu publiski ir pieejama skopa informācija. Viņš 2000.gada sākumā strādājis Aizsardzības ministrijā, Izglītības un zinātnes ministrijā un Valsts kancelejā. Valsts ieņēmumu dienestā gadsimta pirmās desmitgades sākumā iesniegtās deklarācijas liecina, ka Mežviets dzīvojis tikai no algas un nelieliem uzkrājumiem, viņam nav bijis parādu, īpašumu un automašīnas. VDD viņš strādā kopš 2005.gada, un kopš tā laika viņa deklarācija publiski nav pieejama.

Mežviets ir dzimis 1973.gadā. Viņš studējis Latvijas Universitātē, kur ieguvis sociālo zinātņu maģistra grādu politikas zinātnē un humanitāro zinātņu maģistra grādu vēsturē.

Ar nacionālās drošības jautājumiem Mežviets bijis saistīts kopš 2002.gada, savukārt dienestu Drošības policijā sāka 2005.gadā. Dienesta sākumā Mežviets strādājis ar pretterorisma jautājumiem, sniedzot būtisku ieguldījumu Drošības policijas Pretterorisma centra un nacionālās pretterorisma sistēmas izveidē un attīstībā.

Karjeras turpinājumā viņa pienākumi bijuši saistīti ar dienesta darba stratēģiskās plānošanas, iegūtās operatīvās informācijas analīzes, kā arī specdienestu starptautiskās sadarbības jautājumiem. Mežviets koordinēja Drošības policijas gatavošanos Latvijas prezidentūrai ES Padomē. Savu augsto profesionalitāti Mežviets apliecinājis, plānojot sarežģītus augstākā līmeņa drošības pasākumus, iepriekš norādīja VDD.

Mežviets par VDD vadītāju kļuva, jo iepriekšējais dienesta vadītājs Jānis Reiniks paziņoja, ka personīgu apsvērumu dēļ nolēmis no 2014.gada 7.novembra doties izdienas pensijā. Toreizējais iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (''Jaunā Vienotība'') par viņa pēcteci izvēlējās Mežvietu un valdība šo kandidatūru akceptēja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti