Rīta Panorāma

Intervija ar Saeimas deputātu Oļegu Burovu

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Valsts drošības dienesta vadītāju Normundu Mežvietu

VDD vērtē Okupācijas muzeja dedzinātāju iespējamo saistību ar nedraudzīgo valstu dienestiem

Valsts drošības dienests (VDD) patlaban vērtē par Okupācijas muzeja dedzināšanas lietā aizturēto iespējamo saistību ar Latvijai nedraudzīgo valstu – Krievijas un Baltkrievijas – specdienestiem, to intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atklāja VDD vadītājs Normunds Mežviets. 

Pēc viņa teiktā, Okupācijas muzeja dedzināšanas lieta patlaban ir Valsts policijas lietvedībā, un šajā lietā aizturētas kopumā trīs personas. VDD šīs izmeklēšanas lietas ietvaros policijai sniedz savu atbalstu.

"Attiecīgi šajā brīdī arī tiek noskaidrots, vai šīs personas ir vai nav bijušas saistītas ar mums nedraudzīgo valstu ārvalstu dienestiem un darbojušās viņu interesēs.

Ja šāda informācija procesa ietvaros apstiprināsies, es neizslēdzu iespēju, ka šo kriminālprocesu mēs, Valsts drošības dienests, pēc tam pārņemsim no Valsts policijas savā lietvedībā tālākai izmeklēšanai," teica Mežviets. 

VDD vadītājs norādīja, ka Krievijas un Baltkrievijas izlūkdienesti vervē cilvēkus ne tikai tam, lai veiktu izlūkošanas darbības Latvijā, bet arī lai šeit veiktu kaitnieciska rakstura aktivitātes. 

"Šobrīd manā dienestā ir vairākas izmeklēšanas tieši par šādiem incidentiem," teica VDD vadītājs, norādot, ka šajā jomā cieši sadarbojas arī ar kaimiņvalstu – Igaunijas, Lietuvas un Polijas – dienestiem, jo ir personu grupas, kas kaitnieciskas aktivitātes vienlaikus veic vairākās valstīs.

"Arī šā gada februārī mēs aizturējām Latvijā vienu Krievijas un Igaunijas dubultpilsoni, kurš bija veicis piemiņas vietu apgānīšanu Krievijas specdienestu uzdevumā Latvijas un Lietuvas teritorijās," klāstīja Mežviets.

KONTEKSTS:

Naktī uz 28. februāri ar "Molotova kokteili" uzbrukts Latvijas Okupācijas muzejam. Notikumā nopietni cietis direktores Solvitas Vības kabinets. Tomēr muzejs darbību neapturēja.  Saistībā ar šo noziegumu Valsts policija aizturējusi trīs personas, kurām tiesa vēlāk piemēroja apcietinājumu.

Nozieguma izdarīšanas motivācija vēl tiekot skaidrota, taču viena no galvenajām versijām ir tāda, ka nodarījums veikts, "pamatojoties uz naidu pret Latvijas valsti, iedzīvotājiem, brīvību un muzeju kā objektu". Uzbrukumu nosodījušas valsts augstākās amatpersonas, to nosaucot par hibrīdprovokāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti