Dienas ziņas

Medemciemā sašutums par satiksmes reorganizāciju

Dienas ziņas

Sākas Minhenes Drošības konference

Vairākas Rēzeknes skolas zaudēs vidusskolas statusu

Vairākas Rēzeknes skolas zaudēs vidusskolas statusu

Rēzeknes dome atbalstījusi priekšlikumu trīs pilsētas vidusskolas reorganizēt par pamatskolām. Lēmuma pieņemšanu sekmējuši vairāki faktori, tostarp kompetenču satura īstenošana, kā arī Eiropas Savienības finansēto projektu nosacījumi. Reorganizāciju plānots sākt nākamajā gadā, saglabājot vidējās izglītības klašu audzēkņiem iespēju pabeigt mācības esošajās skolās.      

Pēc vairāk nekā stundu garas diskusijas Rēzeknes domes deputāti ar balsu vairākumu atbalstīja lēmuma projektu par pilsētas skolu optimizāciju, kas paredz, ka ar nākamo mācību gadu Rēzeknes 3., 5. un 6. vidusskolas tiks reorganizētas par pamatskolām.

Viens no iemesliem - jaunā kompetenču satura ieviešana, kas paredz, ka katrā klašu grupā jānodrošina vismaz divas paralēlklases, ko ar pašreizējo skolēnu skaitu visās vidusskolās īstenot nav iespējams.

Saskaņā ar jaunajiem Ministru kabineta noteikumiem, kas stāsies spēkā šī gada 1. augustā, skolēnu skaitam vidusskolas klasēs jābūt ne mazāk par 120. Šogad tika pabeigts arī vairāk nekā vienu miljonu eiro vērts 2. vidusskolas renovācijas projekts, kas paredz virkni nosacījumu izpildi attiecībā uz skolēnu skaitu un mācību satura kvalitāti.

“Pēc pilsētas realizētā lielā projekta 2. vidusskolā jābūt 670, šobrīd ir 450 [skolēni]. Kur ņemt 220 skolēnus, ja ne no 3. viduskolas? Tie ir tie, kas piepildīs [klases], un projekta prasības tiks izpildītas,” norādīja Rēzeknes 5. vidusskolas direktore Vija Poikāne.

Piedāvātais reorganizācijas modelis ir sasteigts, uzskata Rēzeknes domes deputāte Ināra Groce, jo ir pāragri runāt par kvantitatīviem rādītājiem, kamēr Ministru kabineta noteikumi, kuri skar izglītojamo skaitu vidusskolās, nav apstiprināti.

“Šodien bija pamats to vienu skolu Ziemeļu mikrorajonā tomēr atstāt, arī ņemot vērā izglītības kvalitāti, jo tiešām skolu reitingi un vidējās atzīmes rāda, ka šīs skolas, kas tur atrodas, tās ir pakāpi augstāk par dažām citām,” norādīja Groce.

Vidējās izglītības programmas turpmāk tiks realizētas Rēzeknes 2. vidusskolā, Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijā un Poļu ģimnāzijā. Reorganizācijas posmā 3., 5. un 6. vidusskolas skolēniem, kas būs uzsākuši mācības 10., 11. un 12. klasēs, būs iespēja pabeigt izglītību minētajās skolās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt