Uz pusgadu liedz «Rossija RTR» retranslāciju Latvijā

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ceturtdien, 7.aprīļa, sēdē nolēma aizliegt retranslēt un izplatīt TV programmu “Rossija RTR” Latvijas teritorijā sešus mēnešus no šī lēmuma spēkā stāšanās dienas, informēja padomē.

NEPLP pērn atkārtoti konstatēja rupjus pārkāpumus televīzijas kanāla “Rossija RTR” pārraidītajos raidījumos, kur pārkāpts gan Latvijas Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums, gan arī Eiropas Savienības (ES) Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīva.

Dokumenti

NEPLP par RTR.doc

Lejuplādēt

115.78 KB

Naida kurināšanas pazīmes NEPLP konstatēja 2015.gada 18.-19. janvāra raidījumā “Svētdienas vakars ar Vladimiru Solovjovu” un 2015.gada 6.jūlija raidījumā “Vēstis” konstatēja naida kurināšanas pazīmes.

“Ir divi sižeti, kuros ir skaidrs aicinājums uz karu. Tas ir attiecībā uz Ukrainu un uz Turciju. Un viens, kurā ir saskatāma naida kurināšana un naida runa. Tas ir sižets, kurš attiecas uz Latviju, kur tiek pasludināts, ka Latvijā pastāv nopietns etnisks konflikts, kuru veicina Amerika, lai būtu pamats Latvijā izvietot amerikāņu tankus,” skaidro NEPLP priekšsēdētāja Aija Dulevska.

NEPLP priekšsēdētāja Aija Dulevska
00:00 / 00:41
Lejuplādēt

Tā kā programma “Rossija RTR” Latvijā tiek izplatīta no Zviedrijas, NEPLP nosūtīja paziņojumus par konstatētajiem pārkāpumiem Eiropas Komisijai un Zviedrijas karalistes audiovizuālo mediju pakalpojumu regulatoram, kā arī “Rossija RTR”.

Šogad martā NEPLP tikās ar “Rossija RTR” pārstāvjiem. Televīzijas kanāla pārstāvji kārtībā aicināti nepieļaut pārkāpumu atkārtošanos, taču tas neesot noticis, un “Rossija RTR” raidījumos atkārtoti un vairākkārt ir konstatēta naida kurināšana, kā arī aicinājumi uz karadarbību.

NEPLP uzskata, ka šāda televīzijas kanāla rīcība un konstatētais raidījumu saturs nodara kaitējumu Latvijas sabiedrībai, apdraudot tās drošību. 

NEPLP pieņemtais lēmums stāsies spēkā pēc oficiālās publikācijas laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”.

Turklāt lēmums attieksies uz visiem “Rossija RTR” televīzijas programmu izplatīšanas pakalpojumu sniedzējiem Latvijā – kabeļoperatoriem, satelīta un interneta televīzijas pakalpojumu sniedzējiem. 

Krievijas Ārlietu ministrija, komentējot NEPLP lēmumu, savā tvitera kontā retoriski jautāja, vai šāda rīcība atbilst Eiropas vērtībām. „Ceram, ka starptautiskās organizācijas neatstās bez ievērības šo Latvijas izgudrojumu,” raksta ministrija.

Jau pērn septembrī NEPLP brīdināja par iespēju ierobežot “Rossija RTR” retranslāciju Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt