Uz NVD aicinājumu veikt dzemdes kakla un krūts vēža skrīningu šogad atsaukušās 39% sieviešu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Uz Nacionālais veselības dienests (NVD) aicinājumu veikt valsta apmaksātu dzemdes kakla vēža un krūts vēža skrīningu gada pirmajā ceturksnī atsaukušās vidēji 39% uzaicināto sieviešu, liecina informācija NVD mājaslapā.

NVD pirmajos trīs mēnešos nosūtīja vēstuli ar uzaicinājumu veikt dzemdes kakla vēža skrīningu 31 113 sievietēm, tomēr šim aicinājumam atsaukušās un uz pārbaudēm devušās vien 12 107 jeb 38,9% sievietes. Šis rādītājs gan ir augstāks nekā pagājušajā gadā vidēji valstī, kad atsaucās 27,8% uzaicināto sieviešu.

Savukārt uzaicinājumu uz valsts apmaksātu krūts vēža skrīningu NVD izsūtīja 23 697 sievietēm, no kurām uz pārbaudēm devās 9281 sieviete jeb 39,2% uzaicināto. Arī šis radītājs ir augstāks nekā vidēji pērnajā gadā, kad uz pārbaudēm devās 35,9% sieviešu. Krūts vēža pārbaudi 50-69 gadus vecām sievietēm valsts apmaksā reizi divos gados.

Gadā NVD izsūta aptuveni 200 000 uzaicinājumus uz dzemdes kakla vēža pārbaudēm un 140 000 - uz krūts vēža pārbaudēm.

Kā senāk pieļāva veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS), NVD izsūtītie uzaicinājumi uz skrīningu bieži nesasniedz adresātu, jo konkursa kārtībā ticis atrasts lētākais vēstuļu piegādātājs, tomēr, iespējams, "tik svarīgu vēstuļu" nogādāšanu adresātam vajadzētu uzticēt Latvijas Pastam.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Veselības ministrijas (VM) pārstāvis Oskars Šneiders, NVD ir līgums par vēstuļu izgatavošanu un piegādāšanu ar AS "Opus Capita", kura uzvarēja izsludinātā iepirkumā.

Kā stāstīja Šneiders, minētais uzņēmums atsevišķā daļā Latvijas sadarbojas arī ar Latvijas pastu par vēstuļu piegādi, kā arī ar vairākiem citiem uzņēmumiem. Ņemot vērā neapmierinošos rezultātus "Opus Capita" ir arī nepagarinājusi līgumu ar vairākiem vēstuļu piegādātājiem. Šneiders gan norādīja, ka šobrīd nav plānots "Opus Capita" nomainīt pret kādu citu piegādātāju, jo spēkā ir vēl noslēgtais līgums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti