Pēcpusdiena

Veselības inspekcija par nolaidīgu rīcību soda ārsti

Pēcpusdiena

Saistībā ar kukuļošanu aizturēts Kārtības policijas priekšnieka vietnieks

NBS būs tiesības iznīcināt virs militārajiem objektiem lidojošus bezpilota lidaparātus

Uz droniem būs jānorāda īpašnieka vārds un telefons

Izskatīšanai valdībā tiek virzīti jauni dronu izmantošanas noteikumi, kas liks uz bezpilota lidaparāta norādīt tā īpašnieka vārdu un uzvārdu, kā arī telefona numuru, to Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" atzina Civilās aviācijas aģentūras direktors Māris Gorodcovs.
 

Pēc viņa sacītā, bezpilota lidaparātu ietekme uz civilo aviāciju ir arvien jūtamāka un ir bijuši gadījumi, kad droni traucē civilajai aviācijai. Piemēram, vismaz reizi mēnesī saistībā ar dronu nofilmēto datu pārraidi no gaisa tiek traucēta "Latvijas gaisa satiksmes" navigācijas ierīču darbība.

"Mūsu rīcība ir – ja iespējams identificēt, tad saukt pie atbildības," teica Gorodcovs.

Viņš norādīja, ka jauns regulējums attiecībā uz dronu izmantošanu civilajā aviācijā ir "absolūti nepieciešams", jo esošie normatīvie akti lidaparātu izmantošanā regulē šauru jomu – tikai pa radio vadāmu lidmašīnu izmantošanu.

Tālab izskatīšanai valdībā tiek virzīti jauni noteikumi, „kas jau aptvers pilnīgi visu šo sektoru”. Tostarp paredzēta prasība uz drona norādīt tā īpašnieka vārdu, uzvārdu un telefona numuru.

Jau vēstīts, ka vienlaikus Saeimā tiek skatīti Aviācijas likuma grozījumi, kas paredz - Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem būs tiesības pat notriekt bezpilota dronus gadījumos, ja tie apdraudēs valsts drošību.

Saeimas deputāts Edvards Smiltēns ("Vienotība") Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" norādīja, ka saistībā ar tehnoloģiju attīstību bezpilota lidaparāti ir kļuvuši pieejamāki, tādēļ arī ir nepieciešams jauns regulējums to izmantošanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti