Dienas ziņas

Trūkst dakteru klaunu; jaunā atlasē plāno izglītot vēl 20

Dienas ziņas

Rīgā iebraucot Daugavā, gājis bojā cilvēks

Ukrainai saziedoti 103 Latvijā ražoti droni

Ukrainai saziedoti 103 Latvijā ražoti droni

Ukrainai nosūtīs 103 Latvijā ražotus dronus "Irsis". Atzīmējot mūsu valsts Neatkarības atjaunošanas gadadienu, Latvijas sabiedrība un uzņēmumi Ukrainai šajā laikā dronus sūta kopā ar papildu vēstījumu – lai arī viņi kopā ar sabiedrotajiem drīz vien varētu atjaunot savu neatkarību.

Ar vairāku desmitu ziedotāju palīdzību šā gada pirmajos mēnešos droniem saziedoti teju 100 000 eiro. Arī mecenāts Vilis Vītols šogad, atzīmējot savu 90 gadu jubileju, viesus aicināja atsaukties tieši šim aicinājumam. Viesi kopumā saziedoja 18 dronus.

"Es domāju, ka jebkuram latvietim, kas šodien rīko vienas lielākas viesības un sagaida dāvanas no saviem ciemiņiem, būtu labi minēt – labāk ziedot droniem Ukrainā un vēl pie tam – Latvijā ražotiem droniem! Tas ir ļoti svarīgi," sacīja Vītols.

Visi šie droni drīzumā dosies uz Ukrainu, lai praktiskā veidā palīdzētu Ukrainas patruļpolicijas vienībai, Starptautiskajam leģionam un 3. brigādei. Mūsdienu karā drons ir ļoti svarīgs ierocis. Tāpat kā munīcija – vienmēr vajadzīgs un nevar būt par daudz, apstiprināja fonda "Support Azov Latvia" dalībnieks Kārlis Krastiņš:

"Tā mums vien liekas – tiek runāts par miljons droniem, un šie 103 droni liekas, kas tad tas būtu uz šī fona. Bet tā nav!

Mēs parēķinājām, ka ar šiem 103 droniem varētu iznīcināt ap 50 miljoniem eiro vērtu krievu tehniku. Protams, pie zināmiem apstākļiem, pie zināmas kārtīgas plānošanas un arī veiksmes."

Dronus fonds "Support Azov Latvia" paši Ukrainai arī nogādās.

Fonda dalībnieks Artis Siliņš pastāstīja, ka dronu izvešana pirms tam jāsaskaņo: "Droni ir, kā mums kolēģi smejas, picu kastes izmērā. Šī krava tiks nosūtīta ar busu. Sakārtosim arī visus dokumentus, jo arī šie ir FPV droni. Šeit būs sarežģītāka tā izvešana, jo FPV droni prasa daudz augstāka līmeņa saskaņošanas." FPV droni ļauj pie tā piestiprinātās kameras filmēto tiešraidē pārraidīt uz ekrāniem.

Droni tiek sūtīti ar vēstījumu – šajā laikā, kad Latvija var svinēt savu Neatkarības atjaunošanas gadadienu, sabiedrība un uzņēmumi vēl to drīzumā atgūt arī Ukrainai. Atbalstot Ukrainu, mēs sargājam gan savu, gan Eiropas brīvību, atgādināja "Ziedot.lv" pārstāve Ilze Ošāne: "Un mēs tiešām ar katru ziedotāju, kurš ienāk portālā "ziedot.lv" un noziedo dronu vai Ukrainas atbalstam, zinām, ka mēs tuvojamies Ukrainas neatkarības atjaunošanai, okupantu padzīšanai un brīvības uzvarai."

Kopumā Ukrainai ar "Ziedot.lv" atbalstu nosūtīti jau vairāk nekā tūkstoš dronu, bet tik daudz Latvijā ražotu dronu nogādās pirmo reizi. Tos ukraiņi saņems jau šomēnes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti