Ugunsgrēku Stradiņa slimnīcā, iespējams, izraisījusi skābekļa saskare ar eļļu

Eksploziju Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas korpusa pagrabā, iespējams, izraisīja persona, kas skābekļa balonu tuvumā darbojās ar eļļainām rokām vai lupatu.

Šādu versiju sarunā ar Latvijas Radio pieļāva Neatliekamās medicīniskas palīdzības dienesta direktora vietnieks katastrofu medicīnas jautājumos Mārtiņš Šics.

Eļļa un skābeklis noteiktās proporcijās veido ļoti pašaizdegties spējīgu un pašsprāgstošu maisījumu,” skaidro Mārtiņš Šics. „Kad viens balons ir sasprādzis un deg, tad pārējiem tas ugunsgrēks ir kā ķēdes reakcija, jo katrs pārsprāgušais balons daudzkārtīgi veicina degšanas intensitāti.”

Kā lsm.lv jau ziņoja, piektdienas rītā ap plkst. 9.30 no rīta ugunsdzēsēji saņēma ziņu, ka slimnīcā ir izcēlies ugunsgrēks. To bija izraisījuši 23 uzsprāguši skābekļa baloni. Uz notikuma vietu izbrauca 15 operatīvā transporta vienības. Slimnīca tika izsludināts ārkārtas stāvoklis un kopumā uz apkārtējām nodaļām un pagalmā uz soliņiem evakuēti 170 pacienti. Ugunsgrēka dzēšana prasīja stundu. Sprādzienā cieta divi slimnīcas tehniskie darbinieki, bet pacienti, kurus nevarēja atstāt bez mediķu palīdzības, tika pārvesti uz citām slimnīcām.

Svētdien darbs Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā atgriezies ierastajā ritmā. Atjaunota pacientu uzņemšana, ambulatoro pakalpojumu sniegšana un atsāktas plānveida operācijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti