Ugunsdzēsējiem trūkst brīvprātīgo palīgu reģionos

Ugunsdzēsējiem trūkst brīvprātīgo palīgu reģionos, to Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē trešdien, 16.martā, atzina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieks Oskars Āboliņš.

Pēc viņa sacītā, gābējiem dažreiz ir nepieciešama pusstunda vai stunda, lai nokļūtu negadījuma vietā kaut kur reģionos. Latvijā ir tikai 29 brīvprātīgās ugunsdzēsēju komandas.

Savukārt VUGD vadītāja vietnieks Kristaps Eklons uzsvēra, ka brīvprātīgajām brigādēm ir nepieciešams tehniskais nodrošinājums, kā arī nav skaidrības, kā ir jāregulē šādu komandu darbību.

"Brīvprātīgo kustība nevar izveidoties tukšā vietā. Ja cilvēks izrāda interesi un ir gatavs kaut ko tādu darīt, viņam ir vajadzīga mašīna, ir vajadzīgs depo, kur tas viss tiek izvietots. Līdz ar to tas nav iespējams bez pašvaldības vai valsts finansējuma," teica Eklons.

Pēc viņa teiktā, pašreiz normatīvajos aktos ir noteikts, ka pašvaldības drīkst paredzēt finansējumu šādām lietām, bet nav noteikts, ka pašvaldībām tas būtu jādara. VUGD ir rosinājis mainīt normatīvos aktus, taču līdz šim nav saņemts atbalsts. "Finanšu ietekme ir gana liela, un ļoti daudzas pašvaldības to nevar atļauties," teica VUGD pārstāvis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti