Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Saņem sodu par plakātu izlīmēšanu

Ugunsdzēsējiem – Baltijā vienīgais dūmu un gāzu konteiners

Ugunsdzēsēji trenējas Baltijā vienīgajā dūmu un gāzu konteinerā

Pa Latgali ceļo dūmu un gāzu konteiners – pārvietojama tehnika, kas paredzēta ugunsdzēsēju glābēju apmācībām un fiziskās sagatavotības treniņam. Šāds konteiners ir vienīgais Baltijā. Tas iegādāts, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) īstenojot kopīgu projektu ar kolēģiem Lietuvā.   

Krāslavas ugunsdzēsēji ar prieku gatavojās izmēģināt mobilo dūmu un gāzu konteineru, jo tā ir iespēja trenēt savas prasmes strādāt piedūmotā vidē. Tehnika ir datorizēta, tā pielāgo uzdevumu sarežģītības pakāpi ugunsdzēsēja vecumam. Ņemot vērā, ka mācību dalībnieki pilnā ekipējumā dodas iekšā neierastā vidē, ir svarīgi sekot līdzi arī veselības stāvoklim, tāpēc apmācību laikā tiek kontrolēta ugunsdzēsēju sirds darbība un pulss.

“Sākumā ugunsdzēsēji glābēji pierakstās vadības blokā – telpā, kur ir ievadīti parametri ugunsdzēsēja glābēja. Pēc tam viņiem tiek izdots čips uz rokas, kurš palaiž un aptur programmu, kā arī pulsometrs. Tad mēs varam monitorā sekot līdzi veselībai un skatīties pulsu,” stāstīja VUGD Dagdas posteņa komandieris Arvīds Žvirblis.

Pirmie uzdevumi jāveic trenažieru telpā – uz skrejceļa, velotrenažiera un kāpņu trenažiera tiek trenēta ugunsdzēsēju glābēju fiziskā sagatavotība. Pats grūtākais ir nākamais uzdevums – režģu labirints.

“Režģu labirints sastāv no diviem stāviem un vairākām režģu lietām. Līdz ar to viņi lien gan uz augšu, gan uz apakšu, gan pa kreisi, gan pa labi. Galā jāpiereģistrējas, ka viņš ir beidzis nodarbības. Datorprogrammā mēs redzam visu viņa uzdevumu,” stāstīja Krāslavas daļas vada komandieris Aivars Plotiņš.

Mācības šajā telpā noder daudzās situācijās, ar kurām ugunsdzēsējs saskaras ikdienā, piemēram, kad jādodas iekšā degošā mājā. Tumšā, piedūmotā telpā, kurā ieslēgta arī gaismas un skaņas imitācija, ugunsdzēsējs, rokās turot skābekļa balonu, meklē izeju.

Vadības blokā esošajā monitorā var sekot līdzi gan ugunsdzēsēja atrašanās vietai, gan viņa veselības stāvoklim. Sevišķi nozīmīgas šādas mācības ir jaunajiem ugunsdzēsējiem, kuriem vēl ir ļoti maza pieredze darbā piedūmotā vidē.

“Nav ļoti grūti, bet ir forši, patīk. Vēl tas ir ļoti interesanti, ka tur viss pilns ar dūmiem. Aizraujoši,” atzina mācību dalībnieks, Krāslavas daļas ugunsdzēsējs glābējs Andrejs Birka.

Dūmu un gāzu konteiners iegādāts, īstenojot Eiropas Savienības līdzfinansētu projektu. Šī tehnika ceļo pa Latgales reģiona brigādes daļām un tuvākajā laikā no Krāslavas dosies uz Daugavpili.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti