Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Autovadītāju tikumi nemainās

Tukumā pārstrādās nolietotās riepas

Tukumā pārstrādās nolietotās riepas

Uzņēmums "Eco Baltia vide" Tukumā izvietos ražotni, kurā pārstrādās nolietotās riepas. Sākotnēji granulu ražotni bija plānots izveidot Saldū, bet tagad uzņēmums pieņēmis lēmumu riepas pārstrādāt Tukumā. Jaunajā ražotnē gadā pārstrādās 8000 tonnas Latvijā savāktu riepu. Būtiskāko ietekmi jaunā ražotne atstāšot uz trokšņu fonu, tomēr likumā pieļautā robeža pēc teorētiskas modulācijas netiekot pārkāpta arī vistuvāk esošajām mājām.

Tiek lēsts, ka nolietoto auto riepu nelegālais uzkrājums Latvijā  ir ap 47 000 tonnu. Riepas gan iespējams pilnībā pārstrādāt un pārvērst tepat Latvijā ražotos gumijas paklājiņos vai Igaunijā gatavotos stadionu segumos. "Apjoms, ko mēs šeit plānojam pieņemt, ir 8000 tonnu riepu gadā. Visas riepas mēs plānojam sasmalcināt. 6000 tonnu no tām nodot reģenrācijai, piemēram, ''Cemex'', kas veic to sadedzināšanu. Atlikušās divas tonnas mēs plānojam pārstrādāt granulās," teica SIA''Eco Baltia vide'' projektu koordinatore Zane Rupenheite.

Speciālas būves netikšot būvētas. Rūpnīca, kurā būs  četras darba vietas, atradīsies jūras konteineros. Riepas tikšot pieņemtas gan no autoservisiem, gan dalītajiem atkritumu savākšanas laukumiem, bet tukumnieki gadā četras auto riepas varēšot nodot bez maksas. Būtiskāko ietekmi jaunā ražotne varētu atstāt uz trokšņu līmeni, tomēr pieļaujamā robeža divu kilometru radiusā visticamāk netikšot pārsniegta.

"Ja mēs darbojamies dienas laikā, kad robežnormatīvs ir 55 decibeli, tad pie tuvākajām dzīvojamajām mājām, kas šeit ir trīs, ko mēs novērtējām, tas troksnis būs līdz 46 decibeliem," atzina SIA ''Eco Baltia vide'' projektu koordinatore Zane Rupenheite. Pubiskajā telpā neapmierināto netrūkst, bet uz sabiedrisko apspriešanu darba dienā un darba laikā nebija ieradies neviens iedzīvotājs. Savukārt saimniece, kura dzīvo tikai 160 metru attālumā no jaunās ražotnes par šādu ieceri nemaz neesot zinājusi. "Mums šeit bija tik kluss un mierīgs, un mēs par to bijām ļoti laimīgi, bet tagad es nezinu, vai tas tiešām ir normāli. Tad jau redzēs, kā būs, bet labāk, lai nebūtu," teica tuvākās mājas saimniece Diāna.

Sākotnēji kā potenciālā atrašanās vieta pētīta arī Saldus, tomēr ar ražošanu nolemts nodarboties Tukumā. Kā skaidro uzņēmumā, viens no iemesliem esot pašvaldības attieksme un lietu norises ātrums. "Pašvaldības nostāja šobrīd ir pozitīva ta tādu izpildījumu, kā šobrīd plānojās. Par trokšņiem runājot, mums būs arī noteikumi, ko būvvalde skatīsies un caurskatīs visu skrupulozi," teica Tukuma novada domes priekšsēdētāja vietnieks Agris Zvaigzneskalns.

Rakstiskus priekšlikumus par atļaujas izsniegšanu Ventspils reģionālajai vides pārvaldei iedzīvotāji var iesniegt līdz februārim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti