Tukumā atkritumu apsaimniekošanas tarifs būs piecas reizes lielāks

Tukumā pašvaldību veidots uzņēmums "Piejūra" atkritumu apsaimniekošanas tarifu vēlas palielināt piecas reizes, Latvijas Radio pavēstīja laikraksta "Neatkarīgās Tukuma Ziņas" galvenā redaktore Ivonna Plaude.

Viņa stāstīja, ka sākumā tukumnieki par atkritumu apsaimniekošanu mēnesī maksāja 1,70 eiro par kubikmetru, bet tagad tarifs varētu augt pat līdz 9,78 eiro par kubikmetru.

Gan eksperti, gan arī žurnālisti jau pirms diviem gadiem, kad Tukuma novada dome lēma slēgt līgumu ar "Piejūru", nevis izsludināt iepirkumu, brīdināja par tarifu celšanos. Uzņēmumam "Piejūra" jau bijuši dabas resursa nodokļa parādi, kā arī uzņēmumam nav bijušas specializētas automašīnas, ar ko savākt atkritumus.

Zaudējumi būšot ne tikai Tukumā, bet kopumā deviņās pašvaldībās, kur darbojas "Piejūra". Tā kā uzņēmums norādījis, ka pašvaldībām būs jāveic vēl ieguldījumi tā kapitālā, tarifs varētu pieaugt vēl. Plaude uzskata, ka deputātu rīcība slēgt līgumu ar "Piejūru" bijusi ļaunprātīga. Deputāti esot teikuši, ka nav zinājuši par uzņēmuma problēmām, ka viņiem melots.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti