Trūcīgo skaita mazināšanos skaidro ar minimālās algas un nodarbinātības kāpumu

Šogad katru mēnesi turpinājis sarukt trūcīgo personu skaits, to pēc pašvaldību sociālo dienestu datu apkopošanas secinājusi Labklājības ministrija (LM). 

Tiesa, tuvojoties ziemai, trūcīgo personu skaita samazinājuma tempam ir tendence sarukt, jo ziemā ierasti iedzīvotājiem nepieciešams lielāks atbalsts komunālo maksājumu dēļ. Kopumā labvēlīgo tendenci LM skaidro ar minimālās algas pieaugumu un kopējā bezdarba samazināšanos.

"Trūcīgo personu skaits katru gadu sarūk sezonalitātes ietekmē. Cilvēki vasarā atrod citus papildu ienākumus, dažādus sezonas darbus, piepelnās un, ņemot vērā, ka tie izdevumi par komunālajiem maksājumiem vasarā ir mazāki, viņu nepieciešamība pēc papildu nodrošinājuma vai atbalsta ir mazāka. Šogad tas skaits ir lejupejošs visa gada griezumā, tomēr, ja mēs paskatīsimies, kāds ir tas absolūtais cilvēku skaits, kam ir spēkā trūcīgas personas statuss, tad mēs redzēsim, ka no augusta uz septembri samazinājums ir tikai 27 personas," skaidro LM pārstāve Elīna Celmiņa.

Iespējams, daļai cilvēku šajā periodā ir palielinājušies ienākumi, pārsniedzot noteikto 128 eiro līmeni. Tāpat šogad ir pieaugusi minimālā alga un nedaudz - arī nodarbinātība, piebilda Celmiņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti