Rīta intervija

Aizsardzības akadēmijā šogad mazāks studētgribētāju skaits nekā pērn

Rīta intervija

Intervija ar premjeru Māri Kučinski par VID un valsts pārvaldi

TM padomnieks: primārās būs uzņēmēju organizāciju intereses, lai atjaunotu ticību Latvijai

TM: Maksātnespējas lietas tiesās varētu skatīt ārpus kārtas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Maksātnespējas lietas tiesās iecerēts izskatīt vienā procesā ar jautājumiem par prasījumiem, turklāt to varētu darīt ārpus kārtas, intervijā Latvijas Radio pastāstīja tieslietu ministra padomnieks Mārtiņš Lazdovskis.

Tieslietu ministrijas iecerētajā maksātnespējas reformā ir trīs galvenie rīcības virzieni. Pirmkārt, paredzēts palielināt kreditoru lomu maksātnespējas procesos – paši kreditori būs tiesīgi izvēlēties to personu, kam viņi uzticēs veikt maksātnespējas procesu.

Otrkārt, plānots paplašināt to personu loku, kas varēs praktizēt maksātnespējas procesos, tostarp zvērināti advokāti, revidenti un tiesu izpildītāji. Kreditoriem būs plašs personu loks, no kā izvēlēties, kam uzticēt šīs lietas.

Tāpat iecerēta būtiska tiesas lomas palielināšana, apvienojot maksātnespējas procesus ar prasījumiem – tos skatīs vienotā tiesas procesā. Turklāt šo lietu izskatīšana būšot ātrākos termiņos – tie būs speciāli termiņi un speciāla tiesvedība. Visticamāk, tas būs ārpus kārtas, sacīja ministrijas pārstāvis.

“Tieši tā iemesla dēļ, lai panāktu to, ka leģitīms, uzticams kreditoru saraksts tiek sastādīts ļoti savlaicīgi.

Mēs runājam par divu līdz četru mēnešu laiku, lai šie kreditori varētu sākt pieņemt visus fundamentālos jautājums, kas tiek risināti maksātnespējas procesā," sacīja Lazdovskis.

Vēstīs, ilgstoši uz problēmām maksātnespējas administrēšanas jomā norāda  ārvalstu investori. Izskanējis, ka uzņēmumi arī izmanto maksātnespējas procesu, lai izvairītos no nodokļu uzrēķiniem. Runāts arī par gadījumiem, kad maksātnespēju administratoru un tiesu darbības dēļ īstie kreditori nespēj atgūt līdzekļus.

Arī tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība) atzinis, ka maksātnespējas administratori pamanījušies apiet likumā iestrādāto nejaušības principu un tikt pie ''pareizām lietām''.

Nu Tieslietu ministrija iecerējusi vairākas izmaiņas attiecībā uz maksātnespējas procesu, tostarp administratoru sertificēšanu un atkārtotu eksaminēšanu no nozares asociācijas varētu pārņemt ministrijas pārraudzībā esošā Maksātnespējas administrācija.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti