Rīta intervija

Saeimas deputāts Imants Parādnieks par NA nostāju demogrāfijas jautājumos

Rīta intervija

Ministre: Bezrecepšu zāļu patēriņš Latvijā ir pārāk liels

Tiesībsargs Juris Jansons par paredzēto diskusiju pie prezidenta

Tiesībsargs: Ļaut bērnam piedzimt un dzīvot kā nepilsonim ir noziedzīgi

Ļaut bērnam piedzimt un dzīvot kā nepilsonim ir noziedzīgi un, ja vecāki nav tik apzinīgi, lai parūpētos par to, lai mazulim būtu kādas valsts pilsonība, tad tas ir jādara Latvijas valstij, piešķirot savu pavalstniecību, intervijā Latvijas Radio raidījumam “Labrīt” ceturtdien, 7. septembrī, sacīja tiesībsargs Juris Jansons.

Viņš norādīja, ja bērns neiegūst pilsonību, tad viņš paliek nepilsonis, kas pēc būtības ir bezvalstnieks. Tas nozīmē pārkāpt bērna tiesības, kam ir tiesības būt kādas valsts pavalstniekam un līdz ar to būt ciešā juridiskā saiknē ar to. Tieši pilsoņa tiesības ir tās, kas nodrošina ne tikai sociālās tiesības, kas ir arī Latvijas nepilsonim, bet politiskās tiesības, kas ir tikai pilsonim.

Tādējādi grozījums likumdošanā, par ko ceturtdien Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa rīkotā konferencē runās arī Jansons, varētu būt tāds, ka bērns automātiski saņem Latvijas pilsonību, ja vien vecāki tam nevēlas citas valsts pilsonību. Latvijas pilsonību automātiski saņemtu arī tie bērni, kam abi vecāki ir nepilsoņi.

Vēl trešdien Jansons LTV kritizēja termina “nepilsonis” pastāvēšanu. Nediskutējot par tā juridisko bāzi, viņš norādīja, ka ārvalstīs to pielīdzina bezvalstnieka statusam, kas nozīmētu, ka šiem cilvēkiem nav nekādu sociālo tiesību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti