Tiesās divus kredītiestādes darbiniekus par naudas atmazgāšanu

2019. gada decembra beigās Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors tiesai nodevis lietu divu Latvijas kredītiestādes darbinieku apsūdzībā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.

Prokuratūra informēja, ka apsūdz divus kredītiestādes darbiniekus par 1 000 000 rubļu (14 484 eiro) legalizāciju organizētā grupā, izmantojot kredītiestādes infrastruktūru un tai pieejamos resursus.

Izmeklēšana minētajā krimināllietā sākta 2015. gada 15. decembrī. Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurori sadarbībā ar Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbiniekiem veikuši virkni izmeklēšanas darbības, lai tiktu atklāti un vispusīgi izmeklēti apsūdzētajām personām inkriminētie noziedzīgie nodarījumi.

Lietā pabeigta pirmstiesas izmeklēšana, un tā nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Personas sauktas pie kriminālatbildības par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu organizētā grupā (Krimināllikuma 195. panta trešā daļa), nelikumīgām darbībām ar finanšu instrumentiem un maksāšanas līdzekļiem (Krimināllikuma 193. panta otrā daļa), kā arī par datu, programmatūras un iekārtu iegūšanu, izgatavošanu izplatīšanu, izmantošanu un glabāšanu nelikumīgām darbībām ar finanšu instrumentiem un maksāšanas līdzekļiem (Krimināllikuma 193.1 panta pirmā daļa).

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti