Tiesai nodod lietu par zēna noslīkšanu Ventspils peldbaseinā 2017. gadā

Prokuratūra nodevusi tiesai bijušā Ventspils sporta skolas "Spars" direktora Viktora Zujeva krimināllietu par četrus gadus veca zēna nāvi baseinā 2017. gadā.

Neminot apsūdzētā vārdu, prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka informēja, ka Ventspils prokuratūras prokurors pagājušā gada beigās tiesai nosūtīja krimināllietu vienas personas apsūdzībā par to, ka viņa izdarīja prettiesisku nonāvēšanu aiz neuzmanības vispārbīstamā veidā.

Saskaņā ar lēmumu par personas saukšanu pie kriminālatbildības apsūdzētā persona bija atbildīga par apmeklētāju drošību apmācību laikā kādā peldbaseinā Ventspilī.

Nepietiekami novērtējot peldbaseinu kā bīstamības avotu dzīvībai un pārvērtējot savas spējas nodrošināt apmācāmo drošību dažāda vecuma bērniem, apsūdzētais nodarbības laikā atļāva mazgadīgam bērnam doties uz tualeti, taču nepiegrieza pietiekamu vērību apstākļiem, kādos viņš atgriezās. Apsūdzētajam nepamanot šo faktu, bērns iekāpa atpakaļ baseinā, kur noslīkšanas rezultātā iestājās bērna nāve. 

Lieta izskatīšanai nodota Kurzemes rajona tiesai.

Par prettiesisku nonāvēšanu aiz neuzmanības var piemērot brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem vai piespiedu darbu.

KONTEKSTS: 

2017. gada oktobrī Ventspils mazajā peldbaseinā peldēšanas apmācību nodarbības laikā bojā gāja četrus gadus vecs zēns.

Neoficiālā, bet vairāku avotu Latvijas Televīzijai (LTV) apstiprinātā versija ir šāda: baseinā kopā ar treneri bijuši 15 bērni. Nodarbības laikā zēns trenerim palūdzis atļauju doties uz tualeti un šādu atļauju arī saņēmis. Bet jau pēc tualetes apmeklējuma, atgriežoties atpakaļ, puisēns ielēcis ūdenī bez drošībai paredzētā peldlīdzekļa. Un treneris to nav pamanījis. To, ka zēns guļ baseina dziļajā galā zem ūdens, trenerim pateicis kāds cits četrgadīgs mazulis – meitenīte, kuras māte LTV to apstiprināja.

Pēc traģēdijas Ventspils peldbaseinā nolemts pieņemt darbā papildu instruktorus un arī nodrošināt videonovērošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt