Pusdiena

Pusdiena 21.07.2016

Pusdiena

Donalds Tramps sola drošākas ASV un kritizē sāncensi Hilariju Klintoni

Tiesa par labu "Revertai" no Kargina un Krasovicka piedzen vairāk nekā trīs miljonus eiro

Tiesa par labu «Revertai» no Kargina un Krasovicka piedzen vairāk nekā trīs miljonus eiro

Augstākās tiesas (AT) Civillietu tiesu palāta, kas izskatīja AS "Reverta" prasību pret bijušajiem "Parex bankas" īpašniekiem, piektdien, 22.jūlijā, pasludināja Valērijam Karginam un Viktoram Krasovickim nelabvēlīgu spriedumu.

Proti, no abiem bijušajiem "Parex bankas" īpašniekiem piedzīti vairāk nekā trīs miljoni eiro. Tostarp ir pamatparāds un nokavējuma procenti – no Kargina piedzīti attiecīgi 2,078 miljoni eiro un 0,374 miljoni eiro, bet no Krasovicka – 0,596 miljoni eiro un 0,107 miljoni eiro.

Tiesa, kas lietu skatīja apelācijas instancē, vienlaikus noraidījusi abu bijušo baņķieru pretprasību.

Skaidrojot, kā izveidojies parāds, par kura piedziņu Augstākās tiesas Civillietu tiesu palāta pasludināja spriedumu, "Revertas" intereses pārstāvošais advokāts Agris Bitāns norādīja:

"Kopumā tas bija veidojās tādā veidā, ka bija noslēgti, izsniegti aizdevumi un kredīti, un pretī kā nodrošinājums un procentu maksājumi tika izmantoti procenti no depozītu noguldījumiem.

Un attiecīgi sanāca tā, ka depozītu procenti nevarēja tikt izmantoti, lai dzēstu šos procentu maksājumus, jo bija piemērots prasības nodrošinājums.

Un Kargins un Krasovickis nevēlējās atrast citu veidu, kā veikt norēķinus. Līdz ar to „Revertai”, toreiz vēl "Parex bankai" nebija citas iespējas kā izbeigt šo līgumu pirms termiņa, laicīgi brīdinot, aicinot meklēt risinājumus. Bet tas nenotika un līdz ar to lieta nonāca tiesā.”

Atbilstoši piektdien pasludinātajam spriedumam, "Reverta" līdz pamatparāda pilnīgai atmaksāšanai ir tiesīga no Kargina un Krasovicka saņemt procentu maksājumus, kuru apmērs ir 6% gadā.

Spriedumu baņķieri var labprātīgi izpildīt desmit dienu laikā pēc tā stāšanās spēkā. Spriedumu 30 dienu laikā pēc pilna sprieduma saņemšanas iespējams pārsūdzēt kasācijas kārtībā.

Bijušo "Parex bankas" īpašnieku intereses pārstāvošais advokāts Uģis Grūbe uz apelācijas sprieduma pasludināšanu nebija ieradies, bet advokāts Andrejs Guļajevs atteicās komentēt, vai spriedums tiks pārsūdzēts kasācijas instancē.

Šī gan ir tikai viena no vairākām "Revertas” prasībām, ko dažādās instancēs skata tiesas. Bitāns lēš, ka kopējā prasījumu summa pārsniedz 100 miljonus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti