Tiesa noraida Mūrmanes-Umbraško sūdzību par VM izteikto rājienu

Administratīvā rajona tiesa 3. maijā ir noraidījusi Veselības ministrijas (VM) bijušās valsts sekretāres Dainas Mūrmanes-Umbraško sūdzību, ar kuru viņa apstrīdēja iepriekš VM izteikto rājienu saistībā ar Covid-19 vakcīnu iepirkumu, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Tiesa pilnība noraidīja Mūrmanes-Umbraško pieteikumu, kurā viņa lūdza atzīt par prettiesisku VM pērnā gada 7. aprīļa lēmumu un atlīdzināt nemantisko kaitējumu vienas mēneša vidējās izpeļņas apmērā.

Spriedumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā, iesniedzot apelācijas sūdzību Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu namā.

KONTEKSTS:

Par pārkāpumiem saistībā ar "BioNTech/Pfizer" vakcīnu iepirkšanu pagājušā gada aprīļa sākumā toreizējai VM valsts sekretārei Mūrmanei-Umbraško tika izteikts rājiens. Mūrmane-Umbraško tika pazemināta amatā, pēc kā viņa iesniedza atlūgumu

Tāpat lieta sākta par Zāļu valsts aģentūras direktora Henkuzena darbības izvērtēšanu. Pērn maija sākumā Henkuzenam tika piemērots disciplinārsods – pazemināšana amatā uz trīs gadiem. Abi norādīja, ka lēmumam nepiekrīt un grasās to apstrīdēt tiesā.

Disciplinārlieta tika ierosināta, jo Henkuzens 2020. gada 22. decembra Ministru kabineta sēdē sniedza neprecīzu informāciju par Latvijai pieejamo "Pfizer/BioNtech" vakcīnas papilddevu skaitu. Šīs rīcības rezultātā valdība uzdeva VM organizēt līdz 100 000 papildu vakcīnas devu iegādi no "Pfizer/BioNTech", nevis 420 707 vakcīnas devu iegādi.

Pēc disciplinārlietas izskatīšanas Henkuzens tika pazemināts Veselības inspekcijas vadītāja vietnieka veselības aprūpē amatā, kur gan reāli darbu neuzsāka. Arī viņš apstrīdēja sodu tiesā, taču zaudēja. Viņš pirmās tiesas spriedumu nebija pārsūdzējis, līdz ar ko VM noteiktā amata rotācija stājās spēkā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt