Tiesā nonāk lieta par «Rīgas namu pārvaldnieka» apkrāpšanu saistībā ar liftu apkopi

Prokurore tiesai nosūtījusi krimināllietu par krāpšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu saistībā ar pašvaldības SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) rīkotajiem konkursiem par liftu uzturēšanu, kur pie kriminālatbildības sauktas kopumā septiņas personas, informēja prokuratūra.

Prokuratūra norādīja, ka viena no apsūdzētajām personām, būdama divu uzņēmumu valdes priekšsēdētājs, līdzdarbojoties pārējām lietā apsūdzētajām personām, nolūkā izkrāpt RNP piederošos naudas līdzekļus laikā no 2013. gada līdz 2018. gadam piedalījās “Rīgas namu pārvaldnieka” rīkotajos iepirkumos par liftu tehnisko apkalpošanu un remontu. Apsūdzētais uzņēmumu vārdā sagatavoja un iesniedza piedāvājumus par piedalīšanos konkursos, zinot, ka viņa pārstāvēto uzņēmuma personāla sastāvs nav pietiekošs līguma izpildes nodrošināšanai un uzņēmums neatbilst nolikuma atlases prasībām. Rīkojoties ar viltu, viņš apliecināja realitātei neatbilstošas ziņas par to, ka uzņēmumam ir pieejamas tehniskās iespējas, lai veiktu liftu apkalpošanas remontu 24 stundas diennaktī.

Būdami maldināti, “Rīgas namu pārvaldnieks” iepirkuma komisijas locekļi iesniegtos piedāvājumus atzina par atbilstošākajiem un noslēdza līgumus par liftu tehnisko apkalpošanu un remontu. Turpinot noziedzīgās darbības, viens no apsūdzētajiem uzņēmuma vārdā sagatavoja un iesniedza pieņemšanas–nodošanas aktus, iekļaujot tajos patiesībai neatbilstošas ziņas par izpildīto darbu apjomu, kā rezultātā tie tika apstiprināti.

Tādējādi uzņēmums ieguva tiesības piestādīt “Rīgas namu pārvaldniekam” rēķinus un saņemt par it kā izdarītajiem darbiem samaksu pilnā apmērā.

Tādā veidā no “Rīgas namu pārvaldnieka” esot izkrāpti vairāk nekā divi miljoni eiro,

no kuriem vairāk nekā 1,9 miljonus eiro apsūdzētais legalizēja, pārskaitot tos uz citiem ar viņu saistītiem uzņēmumu kontiem, norādīja prokuratūra.

Saistībā ar iepriekš minēto ir uzsākts arī process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu divām juridiskajām personām.

Lieta tiks izskatīta Ekonomisko lietu tiesā.

KONTEKSTS:

Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde 2019. gadā sāka kriminālprocesu par iespējamu krāpšanu lielā apmērā, organizētā grupā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. Policija uzskata, ka noziegumus, iespējams, veikuši vairāki uzņēmumi, kas snieguši pakalpojumus RNP.

2020. gada janvārī policija veica kratīšanu RNP. Mediji vēstīja, ka šajā lietā aizturēti divi cilvēki, tostarp SIA "Liftu alianse" īpašnieks Igors Babkins, kuram tiesa piemēroja apcietinājumu.

Babkina firmai ar RNP ir 8,3 miljonu eiro līgums par liftu apkalpošanu. Liftu apkalpošanas darījums par skandālu izvērtās, kad RNP konkurentu apšaubītā procedūrā lēma līgumu uzticēt šai firmai ar dažiem darbiniekiem. Šo apjomīgo līgumu ar RNP noslēdza pēc tam, kad iepirkums par liftu apkopi beidzās bez rezultāta konkursa augsto prasību dēļ. Nosacījumiem neatbilda arī “Liftu alianse”, taču uzņēmums tiesības labot liftus ieguva sarunu procedūrā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt