Tiesā nonāk lieta par izvairīšanos no PVN teju pusmiljona eiro apmērā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

2018. gada nogalē Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā apsūdzēta viena persona par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, nodarot zaudējumus valstij nepilna pusmiljona eiro apmērā.

Prokuratūrā informēja, ka uzņēmuma amatpersona 2015. un 2016. gadā uzņēmumā interesēs un  nolūkā izvairīties no PVN nomaksas nodeva dokumentus ar tajos iekļauto nepatiesu informāciju par faktiski nenotikušiem darījumiem pievienotās vērtības nodokļa (PVN) deklarāciju sastādīšanai un iesniegšanai VID. Tādējādi PVN deklarācijās par 2015. gada trīs mēnešiem, kā arī par 2016. gada septiņiem mēnešiem iekļāva apzināti nepatiesu informāciju par reāli nenotikušiem darījumiem.

Ar savām darbībām apsūdzētais esot izdarīja noziedzīgu nodarījumu, proti, izvairījies no nodokļu nomaksas. Apsūdzētā darbību rezultātā valstij nodarīts zaudējums 483 489 eiro apmērā.

Vienlaikus, kriminālprocesā tika uzsākts process piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanai juridiskai personai, jo noziedzīgo nodarījumu apsūdzētais izdarīja uzņēmuma interesēs.

Lieta nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti