Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Tiesa neapcietina N. Garbaru

Tiesa neapcietina bijušo robežsardzes priekšnieku Garbaru

Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa trešdien, 4. septembrī, nepiemēroja apcietinājumu bijušajam Valsts robežsardzes priekšniekam Normundam Garbaram, kurš tika aizturēts lietā par krāpnieciskām darbībām būvniecības procesos valsts robežjoslā.

Piemērot Garbaram apcietinājumu lūdza Iekšējās drošības birojs (IDB), taču tiesa šo lūgumu neapmierināja.

Garbars žurnālistiem nekomentēja ne IDB izmeklēto lietu, ne tiesas lēmumu. “Vienīgais, ko es varu pateikt, ka tiesa atteica izmeklētāju ierosināto apcietinājumu,” sacīja Garbars.

“Saņemsim pilnu motivētu lēmumu, iepazīsimies, tad arī lemsim – kaut ko komentēt papildus vai nē,” sacīja zvērināts advokāts Valdis Krams.

“Varam pateikt vienīgi to, ka šī bija grūta diena gan jums, gan mums. Un varbūt ir vērts apdomāt visus šos notikumus, vai tie ir pamatoti un vai tie šādā valstī ir pieļaujami,” sacīja zvērināts advokāts Mareks Halturins.

Tiesa trešdien arī vērtēja, vai piemērot apcietinājumu diviem SIA "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate"" ("Igate") darbiniekiem, tostarp valdes priekšsēdētājam un līdzīpašniekam Mārim Peilānam. Attiecībā uz viņiem tiesa nolēma apcietinājumu nepiemērot, ziņo aģentūra LETA.

Zināms, ka kriminālprocesā vienam robežsardzes darbiniekam piemērots aizdomās turamā statuss.

KONTEKSTS:

IDB aizturējis bijušo Valsts robežsardzes priekšnieku Normundu Garbaru. Viņš tiek turēts aizdomās par pilnvaru pārkāpšanu un krāpšanas atbalstīšanu. Lietā aizturētas vēl trīs personas, no kurām divas ir būvuzņēmuma "Igate" darbinieki.

IDB ir aizdomas par noziedzīgu nodarījumu veikšanu būvniecības procesos, kas veikti Valsts robežsardzes un uzņēmuma noslēgto iepirkuma līgumu ietvaros par Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas robežas joslas infrastruktūras izbūvi un Latvijas Republikas un Baltkrievijas Republikas robežu ierīkošanu. Kriminālprocesā vēl vienam Valsts robežsardzes darbiniekam piemērots personas, pret kuru uzsākts kriminālprocess, statuss.

Būvniecības procesā konstatētas iespējamas neatbilstības tehniskajai specifikācijai, kā arī tika pieļauta patvaļīga koku izciršana robežjoslā.

Uzņēmuma finanšu darījumos saskatāmas noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas pazīmes, par ko arī uzsākta izmeklēšana. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti