Tiesa maina Rīgas domes vēlēšanu datumu – nosaka 2. maiju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Administratīvā rajona tiesa nolēmusi apmierināt politiskās partijas "Alternative" pieteikumu un grozīt Centrālās vēlēšanu komisija (CVK) noteikto Rīgas domes vēlēšanu datumu, nosakot, ka tās notiks 2020. gada 2. maijā.

Kā liecina spriedums, tiesa lēma grozīt CVK lēmumā par Rīgas domes vēlēšanu izsludināšanu noteikto Rīgas domes vēlēšanu datumu. Saskaņā ar tiesas lēmumu domes vēlēšanas notiks 2020. gada 2. maijā.

Tāpat noteikts, ka kandidātu sarakstu pieņemšana notiks no 27. marta līdz 2. aprīlim.

Tiesas spriedums ir izpildāms nekavējoties.  To gan ir iespējams pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā mēneša laikā no pilna sprieduma sastādīšanas dienas – 18. marta.

Savukārt CVK norāda, ka Rīgas domes atlaišanas likumam ir augstāks spēks nekā Administratīvā procesa likumam. Tas nosaka, ka vēlēšanām jānotiek pirmajā sestdienā pēc diviem mēnešiem no šī likuma stāšanās spēkā. 

KONTEKSTS:

Par iemeslu valdības lēmumam rosināt Rīgas domes atlaišanu kļuva atkritumu sāga. Vēlāk domes vadība vienojās ar opozīciju pārstāvošajiem politiskajiem spēkiem sasaukt trīs domes sēdes pēc kārtas un  nenodrošināt tajās kvorumu. Pēc trim nenotikušām domes sēdēm Rīgas domi varēja atzīt par rīcībnespējīgu un lemt par tās atlaišanu. Un februāra vidū Saeima atbalstīja, vēlāk prezidents izsludināja likumu par domes atlaišanu.

Centrālā vēlēšanu komisija bija nolēmusi izsludināt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas 25. aprīlī, kad visā Latvijā paredzēta Lielā talka. Līdz ar tiesas spriedumu šis datums ir mainīts.

Savukārt marta vidū, kad Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija cerībā ierobežot vīrusa "Covid-19" izplatību, vairāki politiskie spēki - Jaunā konservatīvā partija un Zaļo un zemnieku savienība - aicināja apsvērt Rīgas domes vēlēšanu pārcelšanu. Tāpat vairākas partijas apturēja savu vēlēšanu kampaņu.

Vēlēšanu rezultāti

Provizoriskie rezultāti, CVK dati no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

Provizoriskais mandātu sadalījums

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

18 vietas Attīstībai/Par!, "PROGRESĪVIE"
12 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
10 vietas Jaunā VIENOTĪBA
7 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", Latvijas Reģionu Apvienība
5 vietas Partija "Gods kalpot Rīgai"
4 vietas Jaunā konservatīvā partija
4 vietas "Latvijas Krievu savienība"
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti