Lielā talka šogad notiks 25. aprīlī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Akcija "Lielā talka", kuras vadmotīvs ir "Sakop savu sētu, Tava sēta - Latvija", šogad norisināsies 25. aprīlī. Tāpat šogad norisināsies arī “Ideju talka”, kuras ietvaros ikviens ir aicināts nākt klajā ar idejām, kas ilgtermiņā var nodrošināt Latvijas ilgtspēju, domājot par atkritumus mazināšanu un neradīšanu, informēja talkas rīkotāji.

Ņemot vērā pašvaldību aktīvo iesaisti talkā, arī šogad Lielās talkas ietvaros turpinās pērn aizsāktā atkritumu šķirošana, kurā talcinieki tiks aicināti atdalīt plastmasu, izmantojot zilas krāsas maisus, bet citiem atkritumiem būs paredzēti balti maisi.

Ar šo gadu Lielā talka uzsāk sadarbību ar biedrību “1836”, akcentējot Latvijas 1836 kilometru garās pierobežas sakopšanu un labiekārtošanu, lai Latvijā veicinātu vides tūrismu. Iedzīvotājiem uzņēmumiem, kopienām, skolā un ģimenēm ir iespēja rezervēt savu stabiņu līdz 25. martam.  

“Ja pirms aptuveni desmit gadiem lielākoties cīnījāmies ar atkritumu kalniem gandrīz katrā pašvaldībā, tad tagad arvien vairāk pašvaldību kļuvušas teju brīvas no tiem. Tādēļ arvien populārākas kļūst labiekārtošanas talkas, kopīgiem spēkiem sakopjot publiskas vietas. Mēs negrasāmies pie tā apstāties - būtiski skatīties nākotnē un fokusēties uz kopējo sabiedrības izglītošanu, lai mūsu jaunieši šīs zināšanas nodotu nākamajām paaudzēm,” paziņojumā medijiem norāda projekta “Lielā talka” vadītāja Vita Jaunzeme.

11 gadu garumā Lielajā talkā kopumā ir piedalījušies aptuveni 500 000 dalībnieku, latvieši talkojuši arī citās pasaules valstīs. Atkritumu daudzums ir vairāk nekā par pusi samazinājies, salīdzinot ar 2008. gadu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti