Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Cenšas neizdot Latvijas pilsoni Dienvidāfrikai

Uzdod atjaunot amatā Kolkas pagasta vadītāju

Tiesa liek Dundagas domei atjaunot amatā Kolkas pārvaldes vadītāju Pinkenu

Kurzemes rajona tiesa ir nolēmusi, ka Dundagas novada domei nekavējoties jāatjauno amatā Kolkas pagasta pārvaldes vadītāju Aldi Pinkenu, stāstīja Kurzemes rajona tiesas Talsos tiesneses Vinetas Pavlovskas palīdze Zinta Grenevica.

Kurzemes rajona tiesas Talsos tiesneses Vinetas Pavlovskas palīdze Zinta GrenevicaKristaps Feldmanis

Spriedums paredz Dundagas novada domei izmaksāt Pinkenam kompensāciju par vidējo izpeļņu par to darba laiku, kurā viņš bija atbrīvots no darba. Tāpat pašvaldībai jāsedz tiesas izdevumi, Pinkenam jāizmaksā 1500 eiro morālā kompensācija, kā arī publiski pašvaldības mājaslapā un informatīvajā izdevumā "Dundadznieks" jāatvainojas Pinkenam par nepamatotu atbrīvošanu no amata.

Tiesas spriedumu var pārsūdzēt 20 dienu laikā pēc tā publiskošanas.

"Protams, ka es noteikti esmu gatavs turpināt strādāt pilnīgi bez jebkādām šaubām. Ja vien man to ļaus. (..) Attiecībā uz šiem Dundagas novada pašvaldības pārmetumiem, par kuriem tiku atbrīvots no amata, – vienpersoniskā līgumu slēgšana ar darbiniekiem, līgumu slēgšana bez pilnvarojuma – kategoriski nevaru tam piekrist.

Es savus pienākumus pildu saskaņā ar normatīvajiem aktiem," pēc sprieduma sacīja Pinkens.

Dundagas novada domes priekšsēdētājs Aldis Felts no apvienības "Mūsu cilvēkiem" Latvijas Radio teica, ka vēl nav iepazinies ar spriedumu, bet tuvākajās dienās plānots lemt, vai tiesas spriedumu pārsūdzēs. 

KONTEKSTS:

Bijušais Kolkas pagasta pārvaldes vadītājs Pinkens tiesā apstrīdēja Dundagas novada domes lēmumu par viņa atbrīvošanu no amata. Pinkens iesniegumā tiesai lūdza atcelt lēmumu par darba attiecību izbeigšanu, atjaunot viņu amatā, kā arī izmaksāt darba algu par visu periodu, kad liegts strādāt.

2019.gada 9.augustā Dundagas dome ārkārtas sēdē ar piecām pozīcijas deputātu balsīm nolēma atbrīvot no amata Kolkas pagasta pārvaldes vadītāju Pinkenu.

Pinkens uzskata, ka no amata atbrīvots nepamatoti, jo Dundagas novada domes priekšsēdētājs Aldis Felts ("Mūsu cilvēkiem") nespējot nosaukt nevienu konkrētu likuma normu, kuru viņš būtu pārkāpis. Kā atbrīvošanas no amata patieso iemeslu Pinkens min nespēju sastrādāties ar pašvaldības izpilddirektori.

"9.augustā saņēmu Kurzemes apgabaltiesas lēmumu, ka Dundagas novada domei ir jāatceļ man piemērotais disciplinārsods un noraidīta prasība par morālā kaitējuma atlīdzināšanu. Aptuveni pēc pusstundas saņēmu informāciju no Dundagas novada domes par ārkārtas domes sēdes sasaukšanu, kurā skatīs jautājumu par manis atbrīvošanu no amata. Domāju, ka šie abi notikumi ir savstarpēji saistīti," pieļāva Pinkens.

Felts gan pašvaldības interneta vietnē, gan 11.septembrī Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputātiem skaidroja, ka Kolkas pagasta pārvaldes vadītājs bez publiska piedāvājuma pēc saviem ieskatiem pieņem darbā darbiniekus un slēdz saimnieciskus līgumus. Domes priekšsēdētājs arī pārmet Pinkenam, ka viņš tikai pēc sev zināmas izvēles, bez pilnvarojuma pasūtīt projektu, esot noslēdzis līgumu par ēkas "Zītari" pārbūves projektēšanu.

Pinkena atbrīvošana no amata izsauca vietējo iedzīvotāju neapmierinātību un viņi 22.augustā rīkoja piketu, pieprasot atjaunot Pinkenu amatā. Dundagas novada deputāti iedzīvotāju prasību neakceptēja.

Arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (''Attīstībi/Par!) pašvaldībai pieprasīja skaidrojumu par izveidojušos situāciju, taču Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Pašvaldību pārraudzības departamenta Pārraudzības nodaļas vadītājs Aivars Mičuls pērn septembrī Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā norādīja, ka Dundagas novada domei ir jāuzlabo komunikācija ar saviem iedzīvotājiem un viņiem jāizskaidro pašvaldības lēmumi. Mičuls uzsvēra, ka ministrs nevar ietekmēt pašvaldības lēmumu atbrīvot kādu darbinieku no amata. Šīs strīds ir jārisina tiesā, piebilda VARAM pārstāvis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti