Tiesa atstāj spēkā «Liepājas metalurga» akcionāra Segala mantas apķīlājumu

Rīgas apgabaltiesa ceturtdien atstāja spēkā Liepājas metalurģijas uzņēmuma "Liepājas metalurgs" akcionāra Iļjas Segala mantas apķīlājumu, kas šogad jūnijā tika piemērots civilstrīdā ar uzņēmumu "Gesil Limited", informēja tiesā.

Tiesas lēmumu, ar kuru Segala lūgums atcelt prasības nodrošinājumu ir noraidīts, vēl var pārsūdzēt 10 dienu laikā.

Rīgas apgabaltiesa 20.jūnijā pieņēma izskatīšanai "Gesil Limited" prasību pret Segalu par zaudējumu un parāda piedziņu. Šajā datumā arī tika pieņems lēmums apķīlāt Segalam piederošo kustamo un nekustamo mantu 1,4 miljonu latu apmērā.

Apgabaltiesas lēmums paredzēja apķīlāt vairākus Segalam piederošos nekustamos īpašumus un vērtspapīrus. Proti, ķīlas tiesību atzīme tika ierakstīta uz viņam piederošo zemesgabalu Rīgā par kopējo summu 450 tūkstoši latu, uz dzīvokli Jūrmalā par kopējo summu 23 tūkstoši latu, uz dzīvokli Rīgā 14 tūkstošu latu latu apmērā, kā arī uz zemesgabalu Nīcas pagastā par kopējo summu 464 lati. Tāpat tika apķīlāti Segalam piederošie vērtspapīri - "Liepājas metalurga" akcijas - 930 tūkstošu latu apmērā.

Segals iepriekš izplatītajā paziņojumā medijiem pauda viedokli, tiesā iesniegtā prasība ir absurda un "zem tā visa apakšā slēpjas kārtējais reiderisma akts".

Metalurga akcionārs norādīja, ka "Gesil Limited" agrāk piederējis Segalam, ka arī diviem parējiem "Liepājas metalurga" akcionāriem Kirovam Lipmanam un Sergejam Zaharjinam, taču tā kā kompānija pēc tam, kad tai piederošās "Liepājas metalurga" akcijas tika pārskaitītas Segalam, Lipmanam un Zaharjinam, nekādu aktīvu komercdarbību neveica, tā jau sen, gandrīz desmit gadus vairāk nedarbojās. Segala rīcībā arī ir dokuments, kas apliecina tā īpašuma tiesības uz minētās kompānijas daļu.

Tomēr nesen Segala rīcībā nonākusi informācija, ka kompānijas darbība bez viņa un Zaharjina ziņas atjaunota, turklāt nesaprotamā veidā Segals, un, visticamāk, arī Zaharjins, vairāk nav šīs kompānijas līdzīpašnieki. Turklāt kompānijas tagadējais aģents Latvijā ir advokātu birojs "Rebenoks un Vilders", kas ir Lipmanu pārstāvošais advokātu birojs, kurā darbojas arī Mārtiņš Krieķis.

Segals uzsvēra, ka "Gesil Limited" nav nekādu pamatotu prasījumu nedz pret viņu, ne arī Zaharjinu. Viņš arī uzskata, ka Krieķis nav likumīgā veidā pilnvarots pārstāvēt šo kompāniju.

Viņš pauda uzskatu, ka šādā veidā atkal tiek likti šķēršļi un faktiski izslēgta iespēja piesaistīt "Liepājas metalurgam" nopietnu investoru, jo Segalam piederošās akcijas ar tiesas lēmumu ir nolemts apķīlāt, kas liedz akcijas atsavināt. Tāpat līdz ar šo lēmumu Segalam nav iespējams no savas puses izpildīt vienošanos, kuru viņš un Zaharjins no savas puses parakstīja ar kreditoru klubu un kas paredzēja akciju nodošanu kreditoriem.

Segals pieļāva, ka prasību iniciējis pats Lipmans ar mērķi nepieļaut "Liepājas metalurga" akciju nodošanu valstij vai investoram.

Savukart Krieķis aģentūrai BNS iepriekš pastāstīja, ka Segals savulaik bijis "Gesil Limited" pilnvarotais pārstāvis un viņš bez pamata, rīkojoties kā pilnvarnieks, aizskaitījis no uzņēmuma noteiktu skaitu "Liepājas metalurga" akciju. "Jebkuram pilnvarniekam jāsniedz norēķins par savu rīcību pilnvardevējam, bet tāds nav bijis. Nav strīda par to, ka akcijām ir materiāla vērtība, un attiecīgi uzņēmumam radušies zaudējumi. Par to arī celta prasība," viņš sacīja.

"Es saprotu Segala kunga reakciju, ka viņam liekas nepatīkami, ka viņam kāds lūdz veikt norēķinus par rīcību, ko viņš darījis, bet manā ieskatā tas ir absolūti normāli. Ja jums ir pilnvara, tas nenozīmē, ka jums ir tiesības rīkoties, kā gribat, ja jums ir pienākums rīkoties pilnvardevēja interesēs," pauda Krieķis.

Komentējot Segala pārmetumus par to, ka Krieķis nemaz nav tiesīgs pārstāvēt "Gesil Limited", Krieķis paskaidroja, ka viņam ir izsniegta "Gesil Limited" pilnvara, turklāt šis pilnvarojums ticis pārbaudīts, pieņemot tiesā prasības pieteikumu.

Pēc viņa teiktā, ne Segals, ne Zaharjins nav "Gesil Limited" dalībnieki. "Kādreiz Segalam bijusi pilnvara, bet tai bija derīguma termiņš viens gads un tā vairs nav derīga," sacīja Krieķis.

"Liepājas metalurgs" ir nonācis finanšu grūtībās. Kompānijas pamatražošana apgrozāmo līdzekļu trūkuma dēļ ir pārtraukta. Savukārt uzņēmuma lielākie kreditori, tostarp Valsts kase, meklē risinājumus, kā grūtībās nonākušo kompāniju glābt. Liepājas tiesā ir uzsākts uzņēmuma tiesiskās aizsardzības process.

"Liepājas metalurgs" ir lielākais darba devējs Liepājā - kompānija nodarbina nedaudz vairāk par diviem tūkstošiem cilvēku. Uzņēmuma akcijas kotē "NASDAQ OMX Riga" otrajā sarakstā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti