Tiesa apmierina prasību pret KNAB par nevienlīdzīgu attieksmi prēmiju piešķiršanā

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa apmierināja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) amatpersonu un darbinieku arodbiedrības prasību pret KNAB, kur lūgts izbeigt atšķirīgu attieksmi pret arodbiedrības valdes locekli Juri Pujātu.

Tiesa arī nosprieda atcelt KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka pagājušās vasaras rīkojumu par disciplinārlietas izbeigšanu - ar šo rīkojumu Pujātam tika piemērots mutvārdu aizrādījums. Tāpat tiesa nolēma piedzīt no KNAB par labu Pujātam zaudējumus naudas balvas 200 eiro apmērā.

Vēl tiesa atzina, ka KNAB nodarījis Pujātam morālo kaitējumu, un uzlika par pienākumu birojam rakstveidā atvainoties Pujātam. Pilns spriedums lietā būs pieejams 11.novembrī, kad to varēs pārsūdzēt apelācijas kārtībā.

Arodbiedrības iesniegtajā prasībā lūgts tiesu atzīt, ka KNAB pret Pujātu ir pārkāpis atšķirīgas attieksmes aizliegumu, piedzīt no KNAB par labu Pujātam nodarītos zaudējumus neizmaksātas naudas balvas apmērā. Prasībā lūgts tiesu arī atzīt, ka KNAB nodarījis morālo kaitējumu, un piedzīt morālā kaitējuma atlīdzību - KNAB rakstveida atvainošanos.

Šī ir viena no lietām, kur esošajām vai bijušajām KNAB amatpersonām pirmajā vai galīgajā tiesu instancē izdevies uzvarēt KNAB. Šonedēļ Vidzemes priekšpilsētas tiesa nolēma, ka KNAB jāmaksā 1800 eiro zaudējumi un morālā kaitējuma atlīdzinājums bijušajam Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšniekam Jurim Jurašam. Tiesa, kura lietu skatīja aiz slēgtām durvīm, nolēma Juraša prasību apmierināt daļēji. Motivēts tiesas lēmums būs pieejams 31.oktobrī, un 20 dienu laikā to varēs pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Vēl citā lietā Administratīvā rajona tiesa 11.oktobrī nolēmusi apturēt 9.augusta rīkojuma darbību daļā par atlīdzības un sociālo garantiju izmaksas apturēšanu Jurašam.

Tiesa uzlika par pienākumu mēneša laikā Jurašam izmaksāt atlaišanas pabalstu trīs mēnešu vidējās izpeļņas apmērā. Tiesas lēmumā konkrētas summas nav minētas, taču pats Jurašs aģentūrai LETA iepriekš teica, ka viņam nav datu par vidējo izpeļņu, tomēr lēsa, ka izmaksājamā summa ir aptuveni 5000 eiro. Lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā, iesniedzot blakussūdzību Administratīvajā rajona tiesā, un KNAB to arī plāno darīt.

Vēl vienā lietā augusta sākumā Augstākā tiesa nolēmusi neierosināt kasācijas tiesvedību par apelācijas instances spriedumu, ar kuru birojam jāmaksā nauda Jurašam un Pujātam. Tiesa nolēma piedzīt no KNAB par labu Jurašam neizmaksāto naudas balvu 300 eiro apmērā, bet par labu Pujātam - neizmaksāto naudas balvu 200 eiro apmērā.

Ar biroju turpina tiesāties bijušās KNAB amatpersonas Ilze Draveniece un Juta Strīķe. Nesen Dravenieces strīdā ar KNAB par viņas atjaunošanu amatā ir stājies spēkā tiesas spriedums, ar kuru no biroja par labu Draveniecei piedzīta vidējā izpeļņa par darba piespiedu kavēšanu 35 543 eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt