Dienas ziņas

VK pārmet pārāk dāsnu atbalstu lauksaimniekiem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Terehovā pēc aizturēšanas trūkst muitas darbinieku

Terehovā pēc muitnieku aizturēšanas trūkst darbinieku; gaida papildspēkus arī no Rīgas

Pēc masveida aizturēšanas Terehovas muitas kontroles punktā šobrīd darbs ir apgrūtināts, jo trūkst darbinieku. Punkta uz Krievijas robežas virsuzraugs Aivars Šarkovskis atzina – naktī, kad notika izmeklējošās darbības, plūsma tika apturēta uz teju 12 stundām.

Izmeklējošās darbības Terehovas muitas kontroles punktā notika naktī no ceturtdienas uz piektdienu, 9.aprīli. Muitas kontrolpunkta vadībai arī pašlaik nav informācijas, kuri darbinieki uz maiņu neieradīsies.

“Ņemot vērā šo pēdējo situāciju, kas notikusi, darbinieku kļuva daudz, daudz mazāk. Mēs, ņemot vērā iekšējos resursus, saplānojām, lai būtu vienmērīgi pa visām maiņām. Un tad ņēmām darbiniekus arī no citiem posteņiem. Pašlaik no tiem ir papildus astoņi darbinieki norotēti,” pastāstīja Terehovas muitas kontroles punkta muitas virsuzraugs Aivars Šarkovskis.

Vienā maiņā būtu jāstrādā 20 darbiniekiem. Covid-19 pandēmijā darbinieku slimošanas dēļ jau iepriekš augusi noslodze vienā maiņā, spējot nodrošināt vien 14–16 darbiniekus. Taču kritiskais skaits ir 12. Un, piemēram, tagad nav pat šo 12.

“Tas ir pats minimālais skaits, lai nodrošinātu minimālās noteiktās funkcijas. Ja ir mazāk, tā ir  krīzes situācija. Krīzes situācija bija tieši tajā nakts maiņā, kad darbinieki tika aizturēti. Uz to brīdi bija ļoti maz darbinieku, kas varēja nodrošināt darbu.

Vispār mums bija apturēta kustība, plūsma uz apmēram 12 stundām,” pastāstīja Šarkovskis.

Terehovas punktā gaida papildspēkus arī no Rīgas. Viņi gan būšot jāapmāca.

Arī Aivars Šarkovskis virsuzrauga amatā Terehovā strādā tikai kopš marta: “Protams, ir bijušas problēmas. Vienīgi šīs problēmas nav tādas, kuras es kā posteņa  priekšnieks varu novērst. Tas ir viens. Otrs, kas šeit ir noticis, par to es varu pateikt vienā teikumā: kas ir  noticis, tam tā bija jānotiek.” 

Viņš uzteic operatīvo darbību veicējus un saista to ar Valsts ieņēmumu dienesta Iekšējas drošības pārvaldes izveidi pirms diviem gadiem.

Ko domā tālbraucēji un vietējie iedzīvotāji?

Arī uzrunātie tālbraucēji šoferi par pagājušās nedēļas notikumiem dzirdējuši, tomēr muitas darbiniekus nesteidz pelt.

“Nezinu, normāli vienmēr bijis. Nav bijušas problēmas pagaidām,” sacīja Valdas, tālbraucējs no Lietuvas.

“Laipni, kulturāli, ātri, labi strādā. Un ar godīgumu arī viss kārtībā. Mājienus neviens nedod,” pastāstīja Jevgeņijs, tālbraucējs no Krievijas.

“Runājot par godīgumu, saprotiet, ne viss ir zināms. Tas, ko saka ziņās, varbūt tā ir kļūda. Es neesmu saskāries ar to, ka viņi nodarbotos ar pretlikumīgām darbībām,” pauda Baltkrievijas iedzīvotājs Aleksandrs.

Aivars Šarkovskis norādījis, ka lielākā daļa Terehovas muitas kontrolpunkta darbinieku ir Ludzas un Rēzeknes iedzīvotāji. 

“Man jau tā ir sagadījies, ka trīs bijušie skolēni ir bijuši muitnieki. Viņi lielākoties ir aizgājuši, nav izturējuši. Tā situācija ir tāda, ka, ja prot dalīties ar to laupījumu, tad var strādāt. Ja neprot, tad ir jāiet prom,” zināja teikt Antons no Makašāniem.

“Nedomāju, ka tā ir tikai Krievijas robeža, ko vajadzētu kontrolēt, ja tā godīgi. Tur taču noteikti ir tās visas iekārtas, tas video… es pat nezinu. Es domāju, ka viņi jāpieskata,” uzskata Ilga no Rīgas.

“Biežāk tā vajadzētu viņus kratīt riktīgi. Citādi viņi laiž kontrabandu cauri, pelna lielo rubli un dzīvo, cepuri kuldami,” sacīja ludzānietis Kārlis.

KONTEKSTS:

Par korupciju aizturētas 29 Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas. Notika vērienīgas izmeklējošās darbības muitas kontroles punktā Terehovā, aizturot vairākas muitas amatpersonas. Aizturētie muitas kontroles darbinieki ieņēmuši salīdzinoši augstus amatus.

Jau 1. aprīlī VID ziņoja, ka Iekšējās drošības pārvalde aizturējusi VID, Valsts policijas un robežsardzes amatpersonas aizdomās par kontrabandu organizētā grupā.

Ja ir aizdomas par VID darbinieku pieļautu likuma pārkāpumu, negodprātīgu un ētikas normām neatbilstošu rīcību, aicina ziņot, zvanot uz VID bezmaksas uzticības tālruni 80009070. VID garantē sniegtās informācijas un tās avota konfidencialitāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti