Rīta Panorāma

ASV un citviet pasaulē piemin slaveno reperi DMX

Rīta Panorāma

Zoom intervija ar Latvijas Onkologu asociācijas prezidenti Jāni Eglīti

Zoom intervija ar VID ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi

Vērienīgajā operācijā par korupciju Terehovā aizturēti 29 muitas darbinieki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 1 mēneša.

Vērienīgajā, vairākus mēnešus gatavotajā operācijā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Iekšējās drošības pārvalde sadarbībā ar prokuratūru aizdomās par korupciju aizturējusi vairāk nekā 10 muitas amatpersonas, LTV “Rīta panorāmai” atklāja VID vadītāja Ieva  Jaunzeme.

Viņa sacīja, ka precīzu aizturēto skaitu sadarbībā ar prokuratūru paziņos šonedēļ, bet šis skaits ir liels, un šī operācija ir apliecinājums tam, ka ilgstoši pasākumi noved pie rezultātiem. 

Vēlāk  VID pārstāvis Andrejs Vaivars aģentūrai LETA apliecināja, ka aizdomās par korupciju Terehovas muitas kontroles punktā aizturētas 29 amatpersonas, no kurām 21 atzīta par aizdomās turēto. Aizdomās turētajiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Aizturēšana bija vērienīgu pasākumu fināls, un “esam konstatējuši, ka ir cilvēki, kas citu valodu nesaprot”, un pret kuriem ir skaidri un nepārprotami jāvēršas ar krimināltiesiskiem instrumentiem, pauda Jaunzeme.

Viņa arī uzsvēra, ka šīs aizturētās personas vairs “pie mums nestrādā un nekad nestrādās”.

Jaunzeme arī sacīja, ka tas ir pierādījums visām negodīgajām amatpersonām, cik tehnoloģijas ir spējīgas noķert katru pie rokas. Operācija ilgstoši plānota kopā ar prokuratūras darbiniekiem, KNAB, Nodokļu un muitas policiju, kā arī Valsts robežsardzi.  Svarīgākais bijis, lai vainīgos izdodas pieķert pie rokas.

Plašāka informācija patlaban netiek sniegta, tomēr Vaivars apliecināja, ka, neskatoties uz aizturēšanām, minētā muitas kontroles punkta darbs nav traucēts. "Šobrīd ir izdarītas rūpīgas iestrādes, lai izskaustu nelikumības, un vēl būs rezultāti, par kuriem VID arī informēs. Uzņēmējiem, kas savā darbā šķērso šo robežkontroles punktu, nav nekādu ierobežojumu, jo šobrīd muitas kontroles punkts strādā ierastajā režīmā un nekādas aizkavēšanās šo procesu dēļ nenotiek. Kadru pietiek, un darbs tiek organizēts atbilstoši likumam,” par notikušo sacīja Vaivars.

Plašās aizturēšanas kā pozitīvu signālu vērtēja premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) un tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija).

“Šis ir ļoti pozitīvs gadījums tāpēc, ka parāda – dažādas mūsu tiesībsargājošās iestādes spēj sadarboties, lai atklātu noziedzīgas darbības,” pēc sadarbības sanāksmes preses konferencē sacīja Kariņš. Tas parāda, ka likuma vara nostiprinās, un tas ir signāls noziedzniekiem, ka viņus agrāk vai vēlāk noķers, viņš sacīja.

Vienlaikus premjers norādīja, ka tagad ir svarīgi, lai apsūdzības tiek raiti celtas un lieta varētu nonākt līdz tiesai un spriedumam.

Savukārt Bordāns uzskata, ka šādas aizturēšanas parāda, cik liela nozīme ir tiesībsargājošas iestādes vadītājam.

Finanšu ministrs Jānis Reirs (“Jaunā Vienotība”) pagājušās nedēļas beigās uzdeva VID ģenerāldirektorei sākt dienesta izmeklēšanu par sistemātiskiem pārkāpumiem muitā korupcijas jomā. Viņš LTV norādīja, ka VID iekšienē pastāvot lielas problēmas: “Noķert nozieguma izpildītājus pie rokas ir ļoti labi, taču ir jāturpina darbs pie problēmas saknes iznīcināšanas. Ir jāatrod muitas korupcijas cēloņi. Tieši tas tiek gaidīts no Valsts ieņēmumu dienesta un muitas vadības! Ir jāsāk ar to, ka VID un muitas augstākā vadība atzīst, ka korupcija pastāv. Kā zināms, tikai apzinoties un atzīstot problēmu, to iespējams atrisināt.

Šis nav viens atsevišķs korupcijas gadījums, bet gan milzīga sistēmiska Valsts ieņēmumu dienesta problēma. Līdzšinējie VID priekšlikumi un plāni nav bijuši efektīvi.”

KONTEKSTS:

Par korupciju aizturētas vairākas Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas. Notika vērienīgas izmeklējošās darbības muitas kontroles punktā Terehovā, aizturot vairākas muitas amatpersonas. Aizturētie muitas kontroles darbinieki ieņēmuši salīdzinoši augstus amatus.

Jau 1. aprīlī VID ziņoja, ka Iekšējās drošības pārvalde aizturējusi VID, Valsts policijas un robežsardzes amatpersonas aizdomās par kontrabandu organizētā grupā.

Ja ir aizdomas par VID darbinieku pieļautu likuma pārkāpumu, negodprātīgu un ētikas normām neatbilstošu rīcību, aicina ziņot, zvanot uz VID bezmaksas uzticības tālruni 80009070. VID garantē sniegtās informācijas un tās avota konfidencialitāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti