Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Tautas Panorāma Austrumlatvijas novados

«Tautas panorāma» Austrumlatvijā: No prieka par novadu centru sakoptību līdz kritikai par neieklausīšanos

"Tautas panorāmas" apceļotajos sešos Austrumlatvijas novados – Smiltenes, Apes, Alūksnes, Viļakas, Balvu un Gulbenes novados – sastaptie iedzīvotāji uzteica novadu centru sakoptību. Taču netrūka arī kritikas par pašvaldību darbu. Gulbenē izskanēja pārmetumi par neieklausīšanos vietējos ļaudīs, bet Smiltenē – par vietvaras necaurspīdīgo darbu.

Smiltenes pilsētas centrs ir sakopts un arī liela daļa "Tautas panorāmas" sastapto ar pašvaldības darbu apmierināti, tomēr izskanēja arī kritika par necaurspīdīgu darbu.

"Vienmēr var gribēt, lai ir labāk, bet te ir ļoti padomāts par skolēniem, par bērniem, par ģimenēm, par visu," stāsta Smiltenes iedzīvotāja, kā piemēru minot to, ka bērniem ir iespēja apmeklēt bērnudārzu visu gadu.

"Ja deputāti sanāk kopā zālē un, kad ir aģitācija, tad pasola – mēs darīsim to un to. Mēs saaicināsim jūs, apspriedīsim ar jums – tad būtu pašvaldība. Bet, ja pēc tam aizmirst visus solījumus, tad ir patvaldība," sprieda Smiltenes iedzīvotājs.

Apē, Balvos, Alūksnē un Viļakā bija divi raksturīgi viedokļi – pirmais, ka labklājībai neļauj augt lielais bezdarbs, otrs – pašvaldība dara, cik var, bet valsts nepiešķirot pietiekami daudz līdzekļu.

"Ļoti labi, ļoti labi. Viss kārtībā. Par mūsu pašvaldību neko nevar teikt. Kas strādā, visiem ir labi," stāsta Apes iedzīvotājas.

Iedzīvotāju domas dalījās par darba iespējām Apes novadā. Kāds Apē sastaptais iedzīvotājs atzina, ka ap 30 cilvēku braucot strādāt uz Igauniju.

Viļakas novadā sastaptās jaunietes stāsta, ka viņas ir pozitīvi noskaņotas – jauniešiem novadā ir diezgan daudz iespēju. "Mēs paši veidojam savas iespējas, mums ir jauniešu centri."

Tikmēr kāda kundze gados pauž, ka Viļakas "pilsētas nelaime ir tā, ka mums ir pārāk daudz dzērāju, kas te klīst apkārt autoostai un traucē citiem". Viņa pieļāva, ka acīmredzot slikti strādā policija.

Alūksnē daļa iedzīvotāju par vienu no pašvaldības labajiem darbiem pēdējo četru gadu laikā sauc jauno gājēju tiltiņu uz Pils salu.

Piemin arī jaunu kultūras centru, nosiltinātas ēkas un atsevišķas sakārtotas ielas. Tikmēr pašvaldības kritiķi saka – tas viss ir skaisti, bet – par kādu cenu?

"Kultūrvēsturiskie objekti atjaunoti, Pils salā notiek lietas, būvniecība," stāsta jaunietis no Alūksnes. Kāds kungs gados aicina par to pārliecināties, aizbraucot aplūkot kultūras centru.

Alūksnē sastaptā jauniete atzīst, ka viņai Alūksne kā pilsēta patīk – tā ir ļoti skaista."Bet tas skaistums maksā astronomisku summu. Es domāju, ka tās ir sakāpinātas cenas. Nu nevar viena puķu dobe maksāt četrus tūkstošus eiro!"

Balvos iedzīvotāji arī uzteic apkārtnes sakopšanu un atbalstu bērnudārziem, bet sūdzas par sliktajiem ceļiem un nesarunāšanos.

"Visur restaurācijas sataisītas, teiksim, ģimnāzijas ēka smuki sakārtota, pamatskolas skola, profesionāli tehniskās vidusskolas ēka, biznesa centrs. Bet ļoti slikti ir tas, ka mūsu deputāti nenāk tikties ar cilvēkiem. Tagad jau būs pagājis šis sasaukuma laiks – nevienu reizi nav bijis, ka sapulcinātu cilvēkus, aprunātos," atzīst kāds Balvu iedzīvotājs.

Viskritiskāk noskaņotos iedzīvotājus "Tautas panorāma" sastapa Gulbenes novadā.

Tur šaubās par Eiropas līdzekļu izmantošanas lietderību un kritizē neieklausīšanos iedzīvotājos – piemēram, pret jauna rotācijas apļa būvēšanu.

"Es esmu ilgus gadus auto vadītājs. Kādreiz zālājā bija uzlikts apaļš spogulis, mēs visu Brīvības ielu varējām redzēt, braucot no Miera ielas puses. Tas spogulis maksātu varbūt 400 eiro, bet tagad lieli tūkstoši un miljoni jāgāž iekšā," neapmierināts ir kāds seniors.

"Man liekas, ka novada vadībai vairāk jābūt Rīgā, kur tās finanses tiek dalītas, jo neviens jau klāt nenesīs, godīgi sakot. (..) Bet, protams, ir arī lietas, kas ir izdarītas, nevar noliegt," atzīst cits gulbenietis, uzteicot paveikto pilsētas stadionā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti