Dienas ziņas

Viesītes vidusskolā ieviestas stipendijas skolēniem

Dienas ziņas

Piemājas darbnīcā top kāpurķēžu auto

Februāris - labdarības skolas mēnesis

Talsu jaunieši aktīvi iesaistās «Labdarības skolā»

Gandarījums par paveikto un vēlme palīdzēt arī turpmāk – tā droši var teikt par Talsu 2.vidusskolas skolēniem, kuri piedalījās akcijā „Labdarības skola”. Akcija vairākās Latvijas skolās norit jau trešo gadu. Daudz labo darbu tiek veikts tieši februārī. Talsenieki palīdzēja dzīvnieku patversmei, dāvināja pašu darinātas mantas bērniem, tomēr vislielākais gandarījums jauniešiem bija par sirmgalvju apciemošanu veco ļaužu pansionātā.

Daudzi skolēni veco ļaužu pansionāta slieksni pārkāpa pirmo reizi. Aprunājoties un dāvinot pašu darināto cienastu, skolēni neslēpa skumjas par tiem sirmgalvjiem, kuri ir palikuši bez tuvinieku atbalsta. Nevis gatavojot dāvanas, bet tieši atrodoties pansionātā „Lauciene”, jaunieši tā patiesi apzinājās, ko viņi sniedz pansionāta iemītniekiem un kā tas ietekmē viņus pašus.

Skolniece Elza Tipuka stāstīja, ka dažiem pansionāta iemītniekiem pat asaras bija acīs, „jo viņi ir laimīgi vienkārši, jo citiem nemaz nav tie cilvēki,  kuri atnāk, iepriecina tos cilvēkus".  

„Mēs zinām, ka varbūt mums mājās viss ir, bet tiem citiem nekā nav. Es zinu, ka man ir, un es varu kādam citam arī iedot. Tad kad cilvēks pasaka: “Paldies!” un tu redzi, ka viņš smaida, tas ir tāds... gandarījuma sajūta, ka tu kādu varēji iepriecināt,” atzina Skolniece Helēna Smilgaine.

Sociālie darbinieki skolēnus arī iepazīstināja ar to darbu, ko ikdienā veic sirmgalvju kopēji. Ne vienam vien pansionāta iemītniekam jauniešu apmeklējums sagādāja pārsteigumu. Seniore Adīne Jansone, kura pansionātā dzīvo jau desmit gadus, par skolēnu apmeklējumu jutās īpaši priecīgi. Viņa atzina, ka šādi ciemiņi pansionātā ir retums.

„Kas pie manis brauc, tie jau vairs nav jaunieši, tie jau ir cilvēki gados. Tā kā es jau reti kad satieku jauniešus. Šad tad jau ir, ienāk jau kāds, kas atnāk apskatīt, kā mēs te dzīvojam,” stāstīja Jansone.

Viesoties pie sirmgalvjiem jauniešus rosināja akcijā „Labdarības skola”. Talsu novadā šogad tā noritēja Talsu 2.vidusskolā. Labdarības skolas kustību 2012. gadā aizsāka organizācija “Labdarības faktors”. Tajā iesaistījušās skolas no dažādiem Latvijas reģioniem, un to koordinē Kopienu fondu kustība. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt