Dienas ziņas

«Snīga Cylvāks» Sarkaņkalnā

Dienas ziņas

Daļa Venēcijas biennāles ekspozīcijas redzama Rīgā

Talsos uzņem D.Sīmaņa filmu

Talsos uzņem Sīmaņa filmu «Gads pirms kara»

Gleznaino un vēsturisko Talsu panorāmas skatu ar ezeru priekšplānā režisors Dāvis Sīmanis izvēlējies kā ideālāko vietu savas jaunās spēlfilmas “Gads pirms kara” pirmajam kadram. Vēsturiskais trilleris plānots kā atgādinājums mūsdienām, kur var novest vispārējs neprāts. Pirmajos kadros būs gods nokļūt arī četriem talsiniekiem.

Lai nofilmētu vienu, bet ļoti garu un sarežģītu kadru, gatavošanās sākusies jau iepriekšējā vakarā, lai Talsu ezerā izzāģētu ledus klučus, kādus 1913. gadā izmantoja noliktavu saldētavās.  Filmas pirmajam kadram paredzēta īpaša un precīza horeogrāfija, tāpēc līdz precizitātei vairākus lecienus pieslīpē pat ūdenslīdējs.

Aicinājumam pieteikties masu skatiem atsaucās desmit talsinieki, bet atlasi izturēja četri. Kamēr citi aktieri Talsu ezera virzienā dodas melnām mutēm, lai tēlotu ledus zāģerus, talsinieki laiski kadrā baudīs pirmskara ikdienu.

Laiks, kurā šobrīd dzīvojam, režisoram bieži liek domāt par brīdi pirms Pirmā pasaules kara. Par neracionālu dzīvi ekstrēmā paātrinājumā, ļaujoties visa veida kaislībām un nenojaušot katastrofu, kas tuvojas.

"Skaidrs, ka vēsture nekad nebūs tāda pati kā tagadne vai nākotne. Bet tas, ka pastāv kaut kāda veida tiltiņi, kurus mēs varam mest uz vēsturi un ņemt vēstures stāstu kā tādu piemēru, lai savādāk domātu par mūsu pašu laiku, tas varbūt arī ir tas galvenais iemesls, kāpēc filmu uzņemam tieši šobrīd," teica filmas "Gads pirms kara" režisors Dāvis Sīmanis.

Ziemas ainas tiks filmētas tikai četrarpus dienas. Pēc pārtraukuma intensīvs darbs turpināsies vasarā, un, iespējams, vēl kāda no ainām varētu tikt filmēta Talsos. Uz ekrāniem filma “Gads pirms kara” nonāks nākamā gada rudenī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt