Rīta Panorāma

Telefonintervija ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu

Rīta Panorāma

Intervija ar satiksmes ministru Uldi Auguli

Telefonsaruna ar Jāni Krievānu

Tabeļvedis, leksikogrāfs – «Ēnu dienā» šogad uzsvars uz neredzamajām profesijām

"Šogad uzsvars tiks likts uz profesijām, par kurām ikdienā tik daudz nedzirdam," LTV raidījumā "Rīta Panorāma" otrdien, 17.janvārī, stāstīja "Ēnu dienas" organizators, praktiskās biznesa izglītības biedrības "Junior Achievement Latvija" vadītājs Jānis Krievāns. "Ēnu diena" šogad notiks 15. februārī, bet pieteikšanās vēl tikko sākusies un būs atvērta vēl gandrīz mēnesi.

Krievāns informē, ka jau šobrīd ir pieteikušās dažādas interesantas un ne tik izplatītas profesijas, kā piemēram, tabeļvedis vai interešu izglītības pedagogs medicīnas iestādē. Viņš skaidro, ka šīs profesijas pārstāvis bērnu slimnīcās veido praktiskas nodarbības.

Vakance pieteikta arī leksikogrāfa profesijā, kas, kā apgalvo Krievāns, pēta vietu nosaukumus un atzīmē tos kartē. “Tās ir dažādas, ne tik izplatītas profesijas, kurām arī ir nepieciešams iegūt izglītību un bez kurām jautājumi un lietas vispār nevarētu tikt virzītas”, skaidro Krievāns.

Šobrīd “ēnas” esot piedāvājušas 3500 vakances. Pieteikties var ikviena valsts iestāde, uzņēmums, veidojot skolēniem pēc iespējas plašākas izvēles iespējas.

Reģistrēties var mājaslapā “enudiena.lv”, "ēnu devēji"" var pieteikties līdz 2. februārim, bet skolēni – līdz 6. februārim.

Pagājušogad šajā karjeras dienā piedalījās vairāk nekā 22 000 Latvijas skolēnu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti