Svētdien stājas spēkā jaunā kārtība «takšiem» Rīgas lidostā; būs arī papildu «mikriņi»

Svētdien, 15. septembrī, stājas spēkā jaunā kārtība taksometru darbam Rīgas lidostā. Paredzēts, ka pirmās dienas tiks nodrošināti arī papildu reisi 322. ekspresbusa maršrutā atbilstoši lidojumu sarakstam laika posmos, kuros līdz šim sabiedriskais transports no un uz lidostu nekursēja, paziņojumā medijiem informēja Satiksmes ministrija.

Turpmāk lidostas “Rīga” noteiktajā speciālajā zonā taksometru pakalpojumus drīkstēs sniegt tikai tie pārvadātāji, kas būs izpildījuši likumā noteiktās paaugstinātās prasības. Teritoriju lidostā nodalīs automātiskā barjera, kas tiks pacelta, identificējot pārvadātāju ar speciālo licences kartīti, informēja Satiksmes ministrija.

Speciālās licences kartītes izsniedz Rīgas plānošanas reģions.

Šonedēļ izsniegtas pirmās  licences kartītes AS “Rīgas Taksometru parks” un SIA “Red Cab lidosta” auto, kas darbībai lidostas teritorijā izveidoja pārvadātāju apvienību, paziņojumā medijiem informēja reģions.

Kopumā ir izsniegtas licences vairāk nekā 40 automašīnām, informēja reģions.

Rīgas plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta nodaļas vadītāja Ligita Olante prognozē, ka auto skaits līdz svētdienai varētu būt lielāks.

“Vēl viens pārvadātājs šobrīd strādā pie viena trūkuma novēršanas, lai pilnībā izpildītu likumā noteiktās prasības un varētu saņemt speciālās licences kartītes,” informēja Olante. Reģions arī norādīja, ka reģiona taksometru licencēšanas komisija pieteikumus izskata operatīvi.

Dati par aizvadīto gadu liecina, ka lidosta dienā vidēji apkalpo 20 000 pasažieru.

Lai saņemtu licences, pārvadātājam vai pārvadātāju apvienībai ir jāapliecina spēja nodrošināt pakalpojumu visā lidostas darba laikā, apkalpot personas ar invaliditāti, kā arī nodrošināt taksometrus ar 5-8 pasažieru sēdvietām un bērnu sēdeklīšiem. Tāpat noteikts ierobežojums autotransporta līdzekļa vecumam – tas nedrīkst pārsniegt 5 gadus, informēja ministrija.

Lai saņemtu licenci, pārvadātājam ir jāiesniedz apliecinājums, ka taksometra skaitītājos ir ieviests risinājums vaučera QR koda validācijai, kā arī apliecinājums par sadarbību ar vaučera tirgotāju, informēja ministrija.

Patlaban tirgotāji veic pēdējos tehniskos sagatavošanas darbus vaučeru pārdošanas nodrošināšanai atbilstoši Valsts ieņēmumu dienesta (VID) noteiktajām specifiskajām prasībām kases sistēmām, informēja SM.  

Lidosta “Rīga” ir izveidojusi tīmekļa vietni airport-transport.lv, kurā pasažieri var ērti iegūt informāciju par taksometru un sabiedriskā transporta pakalpojumiem, savukārt pārvadātāji - par kārtību, kādā tiek nodrošināta piekļuve speciālo licences kartīšu darbības teritorijai lidostā.

Pašlaik informācija mājaslapā liecina, ka šobrīd neviens pakalpojumu sniedzējs nepiedāvā šādu vaučeru tirdzniecību lidostā “Rīga”.

Lidostas terminālī būs pieejama informācija pasažieriem un pirmajās jaunās kārtības darbības dienās tiks norīkoti papildus darbinieki, kas sniegs nepieciešamo informāciju pasažieriem.

Paredzēts, ka pirmās dienas tiks nodrošināti arī papildu reisi 322. ekspresbusa maršrutā atbilstoši lidojumu sarakstam laika posmos, kuros līdz šim sabiedriskais transports no un uz lidostu nekursēja.

Informācija par papildreisu laiku pieejama maršrutu sarakstos galapunktos. Izvērtējot aktuālo situāciju, tiks lemts par papildreisu nepieciešamību vai to kursēšanas laika pagarināšanu.

KONTEKSTS:

1. septembrī ir stājušies spēkā grozījumi Autopārvadājumu likumā, kas nosaka paaugstinātas prasības taksometru pakalpojumu sniegšanai autoostās, dzelzceļa stacijās, lidostās un ostās. Atbilstoši likumā noteiktajam, Ministru kabinets šobrīd ir noteicis, ka šādas prasības tiek piemērotas starptautiskajā lidostā “Rīga”.

2017. gada septembra sākumā spēkā stājās spriedums, kurš lidostas "Rīga" taksometru joslu pie ielidošanas termināļiem lika atvērt jebkuram šī pakalpojuma sniedzējam. Vairākus mēnešus pēc tam lidosta "Rīga" atzina, ka nav apmierināta ar jauno kārtību, norādot gan uz iespējamiem drošības riskiem, gan kvalitātes kritumu. 

Savukārt no 1. jūnija pašvaldības vairs nevar noteikt maksimālos taksometru tarifu griestus un katrs uzņēmums cenas var noteikt brīvi pēc pašu ieskatiem. Ar jauno kārtību neapmierināti pasažieri - gan ārvalstnieki, kuriem pieprasa nesamērīgu maksu par braucienu, gan vietējie, kuri piefiksējuši taksometru šoferu negodprātīgu rīcību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti