Suntažos skolēni saindējas ar viena bērna atnestām zālēm

Pēc saindēšanās ar zālēm slimnīcā ievietoti trīs Suntažu internātskolas skolēni. Par laimi, būtisks kaitējums bērnu veselībai nav nodarīts, un diviem no viņiem ārsti atļāvuši atstāt medicīnas iestādi. 

Skolas direktore skaidroja, ka zāles skolā ienesis viens no skolēniem, un bērniem paveicies, ka iznākums nav nopietnāks.  

Sākotnēji aizdomās par medikamentu lietošanu slimnīcā nogādāti septiņi 9 līdz 15 gadus veci skolēni, bet pārbaudēs konstatēts, ka saindējušies ir trīs jaunieši. Skolas direktore stāstīja, ka  incidents noticis vakarā, pēc mācību stundu beigām, un par notikušo skolas personālam ziņojuši citi bērni.

„Šos medikamentus, kas tika lietoti, tātad ir atvedis kāds no izglītojamajiem, jo šie medikamenti mūsu mediķu klāstā nav pieejami, bet šie medikamenti ir uz receptēm, tātad īstenībā atbildība jāuzņemas vecākiem, jo šīs zāles ir bērniem brīvi pieejamas,” uzsvēra  Suntažu internātpamatskolas - rehabilitācijas centra direktore Vineta Āboliņa.

„Mums arī kā skolotājam nav tiesības katram bērnam pārbaudīt viņa lietas, protams, situācija ir ļoti nepatīkama, bet ļoti ceru, ka pēc šīs dienas pārrunām ar bērniem, kurās viņi  bija visi mēmi un  klusi, viņi tomēr aizdomāsies, cik tas ir nopietni, jo, godīgi sakot, uzzinot šo informāciju, man pašai palika slikti,” klāstīja direktore.  

Skolas personālam jau ir aizdomas, kurš bērns zāles uz skolu atnesis, tomēr vēl jāuzklausa visu iesaistīto paskaidrojumi. Direktore atzina, ka ir izbrīnīta, jo iesaistītajiem jauniešiem līdz šim uzvedības problēmu nav bijis.

Ar konkrētajiem skolēniem runās skolas sociālais pedagogs un psihologs, bet vaina būs jāuzņemas viņu vecākiem. Gadījumu izmeklēs arī Izglītības kvalitātes dienests.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti