4. studija

Vai iespējama "dzīve pēc nāves" jeb - kas notiek Anatomikumā?

4. studija

Vai daudzdzīvokļu namos var uzstādīt saules paneļus?

Kāpēc Sūkņu ielas iedzīvotāji nevēlas saņemt elektrību no "Rīgas ūdens"?

Sūkņu stacijas ielas iedzīvotāji sūdzas par «Rīgas ūdens» piegādāto dārgo elektrību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Blakus Baltezeram, Sūkņu stacijas ielā, kā arī citās blakus mājās vairākiem desmitiem mājsaimniecību elektroenerģiju nodrošina "Rīgas ūdens". Tā tas ir izveidojies vēsturiski, jo šajās mājās dzīvoja uzņēmuma darbinieki. Tomēr iedzīvotāji sūdzas, ka saņem lielākus rēķinus nekā citi, bet elektrības piegādātāju nomainīt nav iespējams.

Rēķins tiekot sastādīts, maksu par elektrību aprēķinot pēc biržas cenām, taču tā esot neadekvāti augsta – 0,75 eiro par kilovatstundu. "Kā atdalīties no "Rīgas ūdens"? Daudzus gadus šī lieta tiek cilāta, bet no "Rīgas ūdens" esam saņēmuši tikai solījumus šo lietu atrisināt. Vai tiešām valstij vai pašvaldībai nav kaut daļēji jāpiedalās finansējumā?

Tā taču nav viensēta, bet vesela infrastruktūra, kas skar astoņu daudzdzīvokļu māju iedzīvotājus," uzsvēra kāda iedzīvotāja.

"Rīgas ūdens", atbildot uz jautājumu par notiekošo, norādīja, ka nemaz nevēlētos elektrību iedzīvotājiem piegādāt, tomēr situācija diemžēl gadu gaita nav atrisināta.

Uzņēmumā stāstīja: "Sūkņu stacijas ielas iedzīvotāji ir kopā ar mūsu ražošanas objektiem vienoti uz šiem kabeļu vadiem. Ja godīgi, tad mēs šo "piespiedu laulību" šķirtu tikpat labprāt, cik viņi. Jau pirms diviem gadiem mēs bijām iesnieguši "Sadales tīkliem", ka mēs vēlamies uz saviem objektiem izbūvēt atsevišķi šo visu, bet "Sadales tīkli" nevarēja izsniegt tehniskos noteikumus. Jaudas pārveidošana ir nepieciešama, un līdz ar to rezerves jauda ir nepieciešama lielāka. Bet tam savukārt ir nepieciešama ne tikai mūsu piekrišana, ko mēs labprāt dotu, mēs arī tehniskos noteikumus un projektu izstrādātu, bet ir arī iedzīvotāju piekrišana.

Iedzīvotājus pārstāv "Ādažu namsaimnieks". Bet toreiz – pirms diviem gadiem – no iedzīvotājiem nebija neviens pats iesniegums, līdz ar to viss šis pasākums nogrima nesācies."

"4. studija" vaicāja arī apsaimniekotājam, kāpēc nekas netiek darīts, lai iedzīvotāji paši varētu izvēlēties elektronerģijas tirgotāju?

"SIA "Ādažu namsaimnieks" ir tikai starpnieks starp pakalpojumu sniedzēju un pakalpojuma saņēmēju, tādējādi, kā šajā gadījumā, piestāda rēķinus atbilstoši pakalpojuma sniedzēja SIA "Rīgas ūdens" izrakstītajam rēķinam. Elektroenerģijas piegādātāja (devēja) maiņas process ir uzsākts," atbildēja apsaimniekotājs. 

Iedzīvotāju vairākumam ir jālemj par to, ka jāslēdz jauns līgums un jāizvēlas cits elektroenerģijas tirgotājs. Taču pirms tam ir nepieciešams izstrādāt tehnisko projektu un veikt jaunu kabeļu izbūvi.

"Ir labās ziņas – septembrī beidzās līgums. Un mums vajadzēja pārslēgt ar "Ādažu namsaimnieku" jaunu līgumu. Tur ir paredzēts speciāls punkts, ka klientu objektiem tiek izbūvēti elektroenerģijas pieslēgumi un klients kā elektroenerģijas apakšlietotājs kļūst par elektroenerģijas lietotāju. Respektīvi, tas ir tas, ko viņi arī grib, un ar atrunu, ka ne ilgāk kā līdz 2023. gada 31. decembrim. Tas, protams, izklausās ilgi, taču, ņemot vērā visus projektus, saskaņošanas un tamlīdzīgi – tāds tas termiņš ir," norādīja uzņēmumā "Rīgas ūdens".

Iedzīvotājiem būs jāvienojas, lai veidotu jaunu pieslēgumu. Protams, svarīga ir arī apsaimniekotāja iesaiste. Tomēr pārejas process ir sācies. Iedzīvotājiem būs jārēķinās ar izdevumiem, lai varētu veidot jaunu pieslēgumu un izvēlēties elektroenerģijas tirgotāju pēc saviem ieskatiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti