Stukāns: Jāatjauno augstskola tiesībsargājošo iestāžu darbinieku sagatavošanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Visās ar izmeklēšanu saistītajās iestādēs ir kvalificētu darbinieku trūkums. Tas esot tāpēc, ka Latvijā jau vairāk nekā 10 gadus nav augstākās mācību iestādes, kur sagatavotu šādus speciālistus, intervijā Latvijas Radio programmā „Labrīt!” norādīja ģenerālprokurors Juris Stukāns, mudinot atjaunot šādu izglītības iestādi.

Intervija ar ģenerālprokuroru Juri Stukānu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

“Ja mēs jau vairāk nekā desmit gadus negatavojam speciālistus specializācijā izmeklēšanā, operatīvajā darbā, tad mēs redzam rezultātus, ka diemžēl skaļajās lietās nevaram saprātīgā laikā sagaidīt atklāšanu, notiesājošu spriedumu. Paiet gadi, mēs saņemam attaisnojošu spriedumu,” norādīja Stukāns.

Viņš atzina, ka problēmas ar izmeklēšanas kvalitāti ir pilnīgi visās tiesībsargājošajās iestādēs. Izmeklēšanas kvalitātei ļoti svarīgi esot darbs, kas ir izdarīts pirmajās dienās pēc iesnieguma saņemšanas.

Tāpat, domājot par cīņu ar noziedzību augstākā līmenī, Latvijā nenotiek “ļoti nopietns operatīvais darbs”, lai varētu novērst noziegumus, atzina ģenerālprokurors.

Stukāns uzsvēra, ka Latvijā jāatjauno augstskola, kas specializēsies tiesībsargājošo iestāžu darbinieku sagatavošanā. “Visa pamatā ir izglītība. Ja mums nav izglītības sistēmas, kura nodrošina kvalificētu darbinieku sagatavošanu, tad rezultāti būs tādi, kādi tie ir,” viņš piebilda.

KONTEKSTS:

Augstskola policistu sagatavošanai – Latvijas Policijas akadēmija – tika likvidēta 2010. gadā. Iemesls tam bija finansējuma trūkums, vienlaikus uzskatot, ka šīs mācību iestādes atdeve neatbilst izmaksām. 

Taču pēdējos gados ik pa brīdim izskan mudinājums atjaunot šādu mācību iestādi. Arī Valsts prezidents Egils Levits atzina, ka Policijas akadēmijas likvidēšana bija liela kļūda, kas ir jālabo. 

Tikmēr Tieslietu ministrija virza ieceri par Tieslietu akadēmijas izveidi, kam nepieciešami 7,5 miljoni eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti