Sadaļas Sadaļas

Studenti un citi apmeklētāji spiesti mazgāties 60 gadus neremontētās Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas dušās

Studenti un citi apmeklētāji spiesti mazgāties sešdesmit gadus neremontētajās Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas dušās. Ļoti negribīgi telpas Latvijas Radio parādīt piekrita augstskola. Par telpām saņemtas sūdzības Veselības inspekcijā, kura higiēnas pārkāpumus nav konstatējusi. Akadēmijā uzsver, ka šo jautājumu aktualizējuši jau sen. Tomēr tam līdzekļu nepietiek. Arī vieglatlētikas manēža neatbilst standartiem. Izglītības ministrijā informē, ka apsver līdzekļu piešķiršanu manēžas renovācijai. Tomēr sanitārā mezgla sakārtošana esot pašas augstskolas atbildība.

Studenti un citi apmeklētāji spiesti mazgāties 60 gadus neremontētās Latvijas sporta pedagoģijas akadēmijas dušāsPaula Dēvica

Latvijas Radio redzeslokā nonāca vietnē "Twitter" publicēti attēli no Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas dušām. Dzeltenbrūnas nolupušas flīzes, netīra grīda, rūsa un soliņš ar nolupušu krāsu un kaļķakmens nosēdumiem. Šos foto uzņēmis kāds tētis. Latvijas Radio ar viņu aprunājās. Tētis stāsta, ka svētdien uz sacensībām veda savu sešgadīgo dēlu, kuram tur bija jāpārģērbjas. Mazgāties gan neesot riskējuši. Vēlējāmies telpas apskatīt un lūdzām tās mums parādīt. Sākumā skolas pārstāves tās rādīt nevēlējās, un piebilda, ka par to sižetu taisīt nevajag. Tomēr beigās piekrita mūs uzņemt. Negribīgi ieguvām arī atļauju fotografēt. "Twitterī" publicētās dušas gan neredzējām. Pārstāve pieļāva, ka tās esot slēgtas un īsti nezināja, kur tās atrodas. Apskatījām telpas vecajā vieglatlētikas manēžā, ko studiju procesā izmanto lielākā daļa apmeklētāju. Studentu pārstāve Ieva Romaško stāsta, ka arī tur dušās mazgāties nav patīkami.

"Es tur neeju. Es tur nesperu kāju. Noteikti ir arī cilvēki, kas iet uz turieni, bet nevajag labāk. Labāk ir tiešām aiziet uz kojām vai vēl kaut kur. Pasniedzēji ir forši, gudri, zinoši cilvēki, bet tā darba vide ir diezgan graujoša. Rudens posmā vēl ir ciešami, bet tad nāk ziema. Rudens laikā no jumta var nākt ūdens pilieni. Ziemā mēs ģērbjamies daudz siltāk, jo manēžā ir diezgan auksti. Tas noteikti ietekmē arī darbošanās procesu," saka Romaško.

Studente atzīst, ka skola šo jautājumu ir aktualizējusi jau vairākkārt. Tomēr naudas bija par maz un tā novirzīta galvenās ēkas siltināšanai. Manēža ir būvēta pirms 60 gadiem, un šo gadu laikā nekas nav uzlabots. Renovāciju gan tikko pārdzīvojusi akadēmijas galvenā ēka, kur ierīkotas jaunas dušas. Finansējums renovācijai gūts no Eiropas fondiem.

"Vadības līmenī ir pieņemts lēmums šīs dušas telpas nelietot. Bet, protams, ja ir ļoti intensīva noslodze, tad reizēm šīs telpas tiek atvērtas apmeklētājiem. Bet visdrīzāk tas ir bijis kāds pārpratums, jo mēs cenšamies šajās vecajās dušas telpās nenodrošināt nekādu higiēnas normu veikšanu," atzīst akadēmijas sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Āķe.

Pārstāve stāsta, ka ir pieņemts senāta lēmums vasarā remontēt šīs telpas, turklāt atzina, ka tā ir ne tikai Izglītības ministrijas, bet arī akadēmijas atbildība. Viņa atzīst, ka manēža neatbilst mūsdienu prasībām. Šonedēļ jautājumu skatīja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sporta apakškomisijas sēdē. Tajā atbalstīja finansējuma piešķiršanu manēžas renovācijai.

Tomēr arī komisijas priekšsēdētājs Sandis Riekstiņš atzīst, ka šīs pārmaiņas bija nepieciešamas jau ļoti sen. "Nu tur nekad nekas nav darīts. Dušas ir nelietojamas. Segums manēžas ir nekāds. Tur nekā nav. Tā ir vēsture. Bērnus var vest mācīties vēsturi – kā kādreiz trenējās. Tas [remonts] jau bija jāizdara sen. Tas, ko es varu apsolīt, ka mēs par šo runāsim un skatīsimies, kā šo jautājumu risināt. Protams, nākošgad tam naudas nav. Bet uz priekšdienām ir jāparedz," pauda Riekstiņš.

Tālāk šo jautājumu virzīs Izglītības ministrijā. Iesākumam tiks prasīti 69 000 eiro projektēšanai. Un nākamajā gadā varētu prasīt naudu būvniecībai. Ministrijā stāsta, ka manēžas renovācijai naudu varētu piešķirt. Bet dušas telpas un garderobes gan esot akadēmijas pārziņā - pašai bija jāatvēl līdzekļi tam no sava budžeta, uzsvēra ministrijas Sporta departamenta pārstāvis Edgars Severs.

Par dušas telpām un garderobēm Sporta pedagoģijas akadēmijā saņemta sūdzība arī Veselības inspekcijā. Veicot pārbaudi, inspekcija rekomendēja remontēt vismaz vienu no telpām. Inspekcijas pārstāve stāsta, ka īpaši higiēnas pārkāpumi neesot konstatēti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt