Strīdā par rīta raidījumu formātu arī apgabaltiesa LNT prasību pret LTV atzīst par nepamatotu

Latgales apgabaltiesa atstājusi negrozītu pirmās instances tiesas spriedumu "Latvijas Neatkarīgās Televīzijas" (LNT) strīdā ar "Latvijas Televīziju" (LTV) par autortiesību un negodīgas konkurences aizlieguma pārkāpumu, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Pirmās instances tiesa LNT prasību pret LTV par rīta ziņu raidījuma formāta atdarināšanu atzina par nepamatotu.

Pilns spriedums minētajā lietā būs ieejams no 13.decembra.

Jau vēstīts, ka LNT vadība 2015.gadā vērsās tiesā, apgalvojot, ka LTV1 noskatījusies no LNT rīta ziņu raidījuma formātu. LNT uzskata, ka LTV, veidojot raidījumu "Rīta panorāma", ir pārkāpusi LNT autortiesības un pārkāpusi negodīgas konkurences aizliegumu. LNT tolaik lūdza tiesu nodrošināt "Rīta panorāmas" raidījuma formāta pārtraukšanu un zaudējumu atlīdzības piedzīšanu par negodīgu konkurenci.

MTG TV un radio vadītāja Latvijā Baiba Zūzena aģentūrai LETA toreiz skaidroja, ka lieta tiesā iesniegta, jo uzņēmums saskata autortiesību pārkāpumu un negodīgas konkurences aizlieguma neievērošanu. "Ir izmantots LNT rīta ziņu raidījuma "900 sekundes" formāts, lai izveidotu LTV rīta ziņu raidījuma konceptu "Rīta panorāma". Pēc LTV darbībām skatītājam rodas iespaids, ka LNT un LTV ir viens un tas pats rīta ziņu raidījums, jo notikusi klaja raidījuma formāta pārņemšana," uzsvēra Zūzena.

Savukārt LTV valdes loceklis satura attīstības jautājumos Sergejs Ņesterovs iepriekš norādīja, ka "ziņas ir informatīvās telpas gaiss un ūdens", tādēļ tiesības uz to pasniegšanas veidu nevar piederēt vienai personai, jo ziņas ir pastāvējušas jau kopš televīzijas industrijas pirmsākumiem. "LTV (..) nav nepieciešams atdarināt citas televīzijas Latvijā. Mūsu paraugs ir pasaules vadošie ziņu kanāli, tādi kā BBC vai CNN," uzsvēra Ņesterovs.

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa noraidīja LNT prasību. No LNT piedzīti arī tiesāšanās izdevumi, kas radušies LTV.

LNT spriedumu pārsūdzēja.

Latgales apgabaltiesai minētā lieta tikusi nodota ātrākai tās izskatīšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti