Streika otrajā dienā premjers aicina uz tikšanos Ģimenes ārstu asociācijas vadītāju

Ģimenes ārstu streika otrās dienas pēcpusdienā Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas streika komitejas vadītāja Sarmīte Veide saņēmusi premjera Māra Kučinska (Zaļo un Zemnieku savienība) vēstuli, kurā premjers aicina viņu ceturtdien, 6.jūlijā, no rīta uz sarunu par samilzušajām problēmām veselības nozarē.

Premjers norādīja, ka ģimenes ārstu rīkotā akcija neatbilstot streika sarunu likumam. Ģimenes ārstu streika rīkotāji gan uzsver, ka streiks notiek Streika likumā un streika pieteikumā noteiktajā kārtībā. Streiku par nelikumīgu var atzīt tikai tiesa, un tas nav noticis.

Vienlaikus premjers aicina mediķus uz sarunu: “Tajā pašā laikā es uzskatu, ka veselības nozare šobrīd ir viena no valdības prioritātēm un tā ir ļoti svarīga visai sabiedrībai. Tāpēc par lēmumiem, kas mums ir jāpieņem veselības jomas sakārtošanai, ir jādiskutē. Tāpēc vēršos pie Ģimenes ārstu asociācijas, arī Lauku ģimeņu ārstu asociācijas un aicinu ceturtdien satikties ar mani Ministru kabineta zālē sastāvā, kādā viņi to uzskata par vajadzīgu.”

Premjers Māris Kučinskis
00:00 / 01:03
Lejuplādēt

Ar saņemto premjera vēstuli streika komiteja iepazīsies tuvākajā laikā. “Mēs lemsim, vai un kurš tad tiksies ar premjeru un lems par streika tālāko norisi un streika sarunām,” pastāstīja streika komitejas vadītāja Sarmīte Veide.

Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas streika komitejas vadītāja Sarmīte Veide
00:00 / 00:37
Lejuplādēt

Jānorāda, ka tikties premjers aicina arī Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas un Latvijas Ārstu biedrības vadītājus. Cik ilgi notiks ģimenes ārstu streiks, būs atkarīgs no sarunām ar streika rīkotājiem.

Savukārt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadība ar dienesta Rīgas reģionālā centra arodorganizācijas valdi vienojās par viņu iecerētās protesta akcijas atlikšanu līdz nodokļu reformas likuma pieņemšanai. Solidarizējoties ar ģimenes ārstu pieteikto streiku, šī arodbiedrība bija gatava rīkot protesta akciju – no 1.augusta pāriet uz pusslodzi, tā strādājot mazāk. Tā tagad atlikta.

Streika rīkotāji 30.jūnijā premjeram un valdībai nosūtīja aicinājumu organizēt streika sarunas, taču pēc tā sekoja klusums.

Streikā otrdien piedalās ap 650 ģimenes ārstu, lēš asociācija.

Streikojošie mediķi izjūt lielu spiedienu no valsts iestāžu puses, uzskata streika rīkotāju pārstāve Solvita Olsena, un tas var likt ciest pacientiem. "Problēma, ka Nacionālais Veselības dienests ir aizliedzis streikojošajiem ārstiem maksas vizītēs izrakstīt kompensējamos medikamentus. Cik mums ir zināms, arī tie, kas ir atrastie aizvietotāji, to nedara. Nacionālais veselības dienests uz asociācijas aicinājumu tikties, lai meklētu risinājumus, kas būtu streika laikā vajadzīgi, vēl joprojām nav atsaucies. Un, vai viņi to darīs un kad tas notiks, arī tas mums nav zināms," saka Olsena.

Palīdzība streika laikā:

Jauni dežūrārstu punkti
Palīdzību varēs rast slimnīcās, ģimenes ārstu praksēs, kas nestreikos
Diennakts ģimenes ārstu telefona līnija – 66016001, kurā iedzīvotāji varēs uzzināt, kur atrodas viņiem tuvākās veselības aprūpes iestādes.
Streikotāji sola būt darba vietā un akūtos vai smagos gadījumos palīdzēt pacientiem.

Jau ziņots, ka 3.jūlija streiku sāka ģimenes ārsti, atsakoties nesniegs valsts apmaksātos pakalpojumus, izrakstīt darba nespējas lapas un receptes. Dažas dienas pirms streika izskanēja aicinājums to atlikt līdz 22.jūlijam, taču ģimenes ārsti tam nepiekrita.

Ja ģimenes ārsts nav pieejams, primāri iesaka vērsties pie dežūrārstiem, kuri sniedz medicīniskas konsultācijas ģimenes ārsta kompetences ietvaros un protesta laikā pieņem pacientus ne tikai vakara stundās, bet arī dienas laikā. Savukārt lauku reģionos var vērsties feldšerpunktos, kuros strādā ārstu palīgi.

Ja dežūrārsti vai feldšerpunkti nav pieejamā attālumā, medicīnisko palīdzību var saņemt steidzamās medicīniskās palīdzības punktos vai slimnīcu uzņemšanas nodaļās. Šajās iestādēs jāvēršas arī tad, ja konsultācija ir nepieciešama steidzami – piemēram, hronisku slimību paasinājuma gadījumos, traumu, apdegumu un citos akūtos gadījumos.

Karte un informācija par to, kur var atvērt darbnespējas lapas, saņemt medikamentu receptes un citus pakalpojumus, ir pieejama Veselības dienesta mājaslapā www.vmnvd.gov.lv, sadaļā „Medicīniskās palīdzības saņemšana protesta laikā”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt