Straujuma negarantē savu darbu valdībā četrus gadus

Līdzšinējā Ministru prezidente Laimdota Straujuma ("Vienotība") pauž gatavību uzņemties valdības vadītājas pienākumus, ja Valsts prezidents viņai to deleģēs, taču negarantē darbu premjera amatā visus četrus gadus. Tā intervijā žurnālistiem otrdien pēc koalīcijas partneru tikšanās pauda Straujuma.

„Protams, ja man tiks uzticēs šis pienākums, es to darīšu. Bet pateikt, ka četrus gadus... Kas ir četri gadi? Mums Valsts prezidents [amatu] vēl nav deleģējis. Neviens nevar garantēt, ka viņš četrus gadus valdīs valdību,” sacīja Straujuma.

Tiekoties pašreizējiem trīs koalīcijas partneriem, lai apspriestu jaunas valdības veidošanu, tikusi panākta vienošanās par vairāku atbildības jomu sadali.

Līdz ar premjera amatu „Vienotība” varētu virzīt arī ārlietu un finanšu ministrus. Straujuma iepriekš pauda, ka finanšu ministra pienākumus varētu uzņemties Jānis Reirs ("Vienotība").

Savukārt Zaļo un Zemnieku savienībai (ZZS) varētu palikt jau pašlaik pārziņā esošās Labklājības, Zemkopības un Aizsardzības ministrijas.

Lai gan pirmdien Latvijas Televīzija ziņoja, ka ZZS piesakās arī uz Satiksmes un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijām, tomēr uz tām pretendē arī Nacionālā apvienība (NA). Līdz ar to par šīm atbildībām vienošanās vēl nav.

Nacionālā apvienība  paudusi vēlmi turpināt vadīt Kultūras, Tieslietu un Vides  aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, kā arī vēl pārraudzīt divas papildu ministrijas - Iekšlietu ministriju un Izglītības un zinātnes ministriju.

Straujuma norādīja, ka šobrīd ir vairākas jomas, kurās koalīcijas partneru intereses saskaras - Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija  kā arī Satiksmes ministrija. 

Tāpat aizvien nav skaidrības par koalīcijas partneru skaitu, jo NA vēlas aicināt Latvijas Reģionu apvienību, savukārt ZZS sarunās tiksies ar partiju „No sirds Latvijai”.

„Nacionālā apvienība nekad nav noliegusi, ka redzam argumentus, ka koalīcija būtu paplašinātā sastāvā ar Reģionu apvienību. Nacionālā apvienība arī plāno tikties un uzklausīt viņus šīs diskusijas laika periodā. Bet vēlreiz apliecinu – esam apņēmības pilni nonākt pie rezultāta pēc iespējas ātrāk,” sacīja Raivis Dzintars (NA).

Pirmdien "Vienotība" un ZZS jau pavēstīja, ka nevēlas, lai koalīcijā būtu vēl kāda partija. "Nacionāļi" gan iepriekš bija rosinājuši koalīciju paplašināt ar Latvijas Reģionu apvienību.

Jau ziņots, ka 12.Saeimas vēlēšanās piecu procentu barjeru izdevās pārvarēt un iegūt deputātu mandātus sešiem politiskajiem spēkiem, no kuriem divi parlamentā nav bijuši iepriekš pārstāvēti. Partija „Saskaņa” ieguvusi 24 deputāta mandātus, „Vienotība” – 23, Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) – 21, Nacionālā apvienība (NA) – 17, Latvijas Reģionu apvienība (LRA) - astoņus un „No sirds Latvijai” – septiņus, liecina provizoriskie rezultāti.

Pašreizējās valdošās koalīcijas politiķi jau sestdienas vakarā paziņoja, ka nākamās valdības kodols jāveido esošajām varas partijām – „Vienotībai”, Zaļo un Zemnieku savienībai un Nacionālajai apvienībai, taču nav izslēgta arī sadarbība ar politikas jaunpienācējiem Latvijas Reģionu apvienību.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti