Rīta Panorāma

Intervija ar Guntaru Raču

Rīta Panorāma

Forums «Godīga konkurence Latvijas buvniecībā»

Universitātes lektori dosies apmācīt vidusskolēnus

Stradiņa universitātes lektori dosies apmācīt vidusskolēnus

Universitātes nereti sūdzas, ka vidusskolas nespēj sagatavot studēt spējīgus jauniešus. Lai mazināti plaisu starp abām pusēm, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) kopā ar Rīga 41. vidusskolu nolēmusi īstenot interesantu projektu - mācību stundas skolēniem vadīs ne vien skolotāji, bet arī RSU mācībspēki, piemēram, Ilga Kreituse, Mārtiņš Daugulis, Ansis Bogustovs.  

Tā kā nauda seko skolēnam, skolām ir jādomā interesanti veidi, kā piesaistīt bērnus. Rīgas 41. vidusskola no septembra sāks īstenot Latvijas mērogiem ļoti oriģinālu projektu.

No nākamā mācību gada šajā skolā 10. līdz 12.klases skolēniem stundas vadīs ne vien skolotāji, bet arī blakus esošās Rīgas Stradiņa universitātes lektori. Daļa no mācībām notiks universitātes telpās.

“Kad vidusskolnieks beidz skolu, viņam ir kaut kādas zināšanu apjoms. Tas ir viens lielums. Otrs lielums ir tas, ko sagaida augstskolas. Un šie lielumi diemžēl nav vienādi,” par to, kā radās projekts, stāsta Rīgas 41. vidusskolas direktors Vitālijs Poļakovs.

Mērķis ir panākt, lai pēc vidusskolas pabeigšanas jaunieši būtu gatavāki studiju procesam universitātē.

RSU mācību prorektore Tatjana Koķe atzīst, ka “universitāte ir ļoti ieinteresēta, lai tie, kas stājas Stradiņa universitātē, zina, kāpēc grib nākt studēt medicīnu vai sociālās zinātnes, un kāpēc gan nesākt ar tuvākiem kaimiņiem, lai sadarbībā veidotos kopīgas intereses”.

“Vairāk viņi iepazītu mūs, un mēs no augstskolas puses labāk iepazītu jauno paaudzi, kas pie mums nāks. Neslēpsim, ka gribas, lai nāk ļoti gudri, gatavi un patstāvīgi strādāt,” saka Koķe.

Skolēniem tiks nodrošināta iespēja padziļināti apgūt tādus mācību priekšmetus kā publisko runu, vizuālo komunikāciju, medicīnas terminoloģiju, lietišķo etiķeti un citus. Jaunieši arī varēs piedalīties pētnieciskajos darbos, palīdzot esošajiem studentiem.

“Vislielākie ieguvēji ir tieši skolēni, jo viņi būs iepazinušies ar studiju vidi,” norāda Rīgas 41. vidusskolas direktora vietniece Linda Svilpe.

Lai gan vēl nav zināms, cik veiksmīga šī sadarbība izdosies, šobrīd 9. klasē esošie bērni ar lielu interesi gaida nākamā mācību gada sākumu.

“Protams, ka tas ir pluss. Tās ir jaunas iespējas. Tā vairs nav parasta vidusskola, bet tev ir lielākas iespējas mācīties medicīnu padziļinātāk un pēc tam attiecīgi arī tikt Rīgas Stradiņa universitātē,” atzīst skolniece Melānija.

“Un, protams, arī sociālo zinību virzienā ir lielākas iespējas gūt lielāku pieredzi, jo mums nāks tādi pasniedzēji kā Daugulis, Bogustovs, kuri mums pasniegs stundas,” piebilst Ance.

Līdz šim nereti bija sajūta, ka vidusskolas un augstskolas dzīvo katra uz savas planētas, un šis projekts varētu būt mēģinājums abas šīs dažādās pasaules satuvināt. Kā tas izdosies un vai visas iesaistītās puses izmantos piedāvātās iespējas, to redzēs tuvāko gadu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt