Rīta Panorāma

Intervija ar Zani Zustu un Gati Līdumu par grāmatu "Tarakāni tavā galvā. Stāsti par vīriešiem"

Rīta Panorāma

Polijā un Čehijā nedaudz mīkstina Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus

Covid-19 saslimušo skaits nemazinās. Intervija ar Rinaldu Muciņu un Evu Strīķi

Stradiņa slimnīca: Daži pacienti atsakās no Covid-19 testa

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Stradiņa slimnīcā ir bijuši gadījumi, kad slimnīcā citu saslimšanu vai problēmu dēļ nonākušie pacienti atsakās no Covid-19 testa, un šādā gadījumā viņus uzskata par inficētiem ar koronavīrusu un ievieto Covid-19 nodaļā, LTV “Rīta panorāmā” atklāja slimnīcas galvenā ārste Eva Strīķe.

Viņa stāstīja, ka ir bijuši daži šādi gadījumi, un ar šādiem pacientiem mediķi strādā kā ar potenciāli inficētiem.

Strīķe norādīja, ka pacienti, atsakoties no testa, riskē nonākt Covid-19  nodaļā, piebilstot, ka cilvēkiem nevajadzētu ar šādu uzvedību tā riskēt.

Viņa arī informēja, ka kopumā slimnīcā ir 50–60 pacienti ar Covid-19.

Savukārt slimnīcas vadītājs Rinalds Muciņš atzina, ka Covid-19  krīze izgaismoja senas problēmas – infrastruktūras nepiemērotību un personāla trūkumu. Pašlaik pacientu skaits pieaug, bet aptuveni 100 cilvēki no slimnīcas personāla arī slimo vai pašizolācijas dēļ nevar piedalīties darbā, kas vēl palielina problēmas.   

Viņš arī skaidroja, ka Stradiņa slimnīcas iespējas izveidot papildu gultas Covid-19 pacientiem ir ierobežotas, jo to var darīt jaunajā korpusā, nevis vecajās telpās, kur ir daudzvietīgas palātas.  

Mediķi ar Covid 19 saslimuši ārpus darba vietas, taču pie tik liela slimnīcas darbinieku skaita, kuri ir slimi vai noteikts kontaktpersonas statuss, grūti veikt personāla pienākumu pārplānošanu. Pagaidām slimnīca  ar to tiek galā, un situācija ar Covid-19 ārstniecības iestādē tiek kontrolēta.  

Slimnīcai galvenokārt trūkstot medicīnas māsas un aprūpes atbalsta personāls, tāpēc slimnīcas taktika  ir piesaistīt katru, kurš būtu gatavs pienest jaunu dvesmu darbā ar pacientiem. Slimnīcā regulāri tiek testēti mediķi, un arī pacientiem, iestājoties slimnīcā, tiek pārbaudīta koronovīrusa klātbūtne.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti